Mě by spíše zajímalo, kdy jim dojde, že při vypnutých semaforech se zvýší cestovní rychlost... Také patřím mezi jejich odpůrce. Na některých místech (IPP) mají své opodstatnění, ale ve většině případů by se lépe jezdilo bez nich.chemik píše:by me zajimalo, kdy uz patricnejm urednikum dojde, ze semafor na kazde ritni krizovatce snizuje pozornost, anzto ridici se soustredi na svetylka semaforu a nevnimaj znacky typu stop, hlavni a trojuhelnik.
Výluky a jiná omezení
Moderátor: TRAM-FÓRUM
Re: Výluky a jiná omezení
-
MM-Mikulovsky
- Uživatel
- Příspěvky: 8468
- Registrován: 24.1.2010 10:44
- Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
Máš pravdu částečně:KarlosK píše:ted si nemohu vzpomenout, ale kdy probíhala poslední výluka spojená s výměnou panelů BKV u vyšehradského tunelu? to je tak tři roky zpět ne?
1.) Jednalose o samotný tunel a cca 100 až 150 metrů před a za tunelem (a tento úsek letos dělán nebude)
2.) Tři roky tomu by byly teď o prázdninách v srpnu, kdyby původní termín den před zahájením výluky magistrát nezatrhl. (Nakonec se to dělalo, díky "zatlačení" DÚ napřelomu listopadu a prosince téhož roku.)
Re: Výluky a jiná omezení
ted si nemohu vzpomenout, ale kdy probíhala poslední výluka spojená s výměnou panelů BKV u vyšehradského tunelu? to je tak tři roky zpět ne?
Re: Výluky a jiná omezení
by me zajimalo, kdy uz patricnejm urednikum dojde, ze semafor na kazde ritni krizovatce snizuje pozornost, anzto ridici se soustredi na svetylka semaforu a nevnimaj znacky typu stop, hlavni a trojuhelnik. Nazornej priklad je treba krizovatka na Zelivskeho. Kdyz je nefunkcni, tak dobrejch 90 procent ridicu IAD nema poneti, jestli jsou na hlavni, ci vedlejsi... Tech zbyvajicich 10 procent jsou ridici MHD a par jedincu IAD...Martin Šubrt píše:Situace se má tak. V Praze máme 570 semaforů, reálně ve špičce jich potřebujeme max. 300, večer, v noci a o víkendu tak 20. Místo toho jich nepřetržitě běží cca 400... A do roku 2020 jich má být ve městě celkem 1000, z čehož dle úchylky odboru dopravy tudíž celý den poběží cca 800... Pokud se nestane zázrak a vedení Kocourkova nějakým záhadným způsobem neprocitne...chemik píše:ja to rikam furt - zrusit vsechny semafory!
Re: Výluky a jiná omezení
tak to je mrzute. Za meho pusobeni na lince 19 mi za celou moji karieru u dp na Radosovicke nastoupilo vseho vsudy 5 lidi...francovka píše:Od 7.7.2011 do odvolání (cca na měsíc) je zrušena nástupní zastávka Radošovická pro linky 19 a 51.
Re: Výluky a jiná omezení
Od 7.7.2011 do odvolání (cca na měsíc) je zrušena nástupní zastávka Radošovická pro linky 19 a 51.
-
Martin Šubrt
- Uživatel
- Příspěvky: 1779
- Registrován: 13.5.2004 10:56
- Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
Situace se má tak. V Praze máme 570 semaforů, reálně ve špičce jich potřebujeme max. 300, večer, v noci a o víkendu tak 20. Místo toho jich nepřetržitě běží cca 400... A do roku 2020 jich má být ve městě celkem 1000, z čehož dle úchylky odboru dopravy tudíž celý den poběží cca 800... Pokud se nestane zázrak a vedení Kocourkova nějakým záhadným způsobem neprocitne...chemik píše:ja to rikam furt - zrusit vsechny semafory!
-
Martin Šubrt
- Uživatel
- Příspěvky: 1779
- Registrován: 13.5.2004 10:56
- Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
Tak na 17 KT běžně jezdily a i dnes po Trojské na 17 jezdí... No problem. Kaliforňan na most by asi šel jen spolu se zjednosměrněním provozu aut jen ve směru dc (ve směru zc by byla zastávka). Ale už tak je tam provoz aut okolo omezen, takže asi nejjednoduší by bylo jej skutečně dát až za křižovatku někam před fakultu nebo zastávku 133. Oblouky křižovatky by tramvaje 17 jezdily už bez lidí. Výstupní by mohla být na konci mostu, kde je to k chodníku ještě blízko. Nástupní by byla tam co se teď nastupuje do X-18 s tím, že auta na most by dočasně jezdila severní částí Palachova nám. (pouze odbočení od Právnické fakulty doprava, nikoli levé odbočení od Křižovnické, na přejezd těchto vozidel na druhý břeh by zůstal Čechův most). Vyznačil by se tam provizorní průjezd - stavebně se to projet dá a na dva měsíce by to plocha před Rudolfinem přežila. Ještě mě napadá, že nechápu, proč 133 nestaví za křižovatkou s Čechovým mostem na nábřeží. Stačilo přeznačit pruhy před křižovatkou na jeden přímo a jeden vpravo a bus za křižovatkou u fakulty mohl klidně zastavovat..Vojta Tramvaj píše:Jo, to pak jo. Jen by mě zajímalo, jestli není nějaké omezení na Trojskou s KT![]()
Protože pokud ano, tak by to mohl být problém. A ještě se mabízí otázka, kam dát kaliforňana. Na most - Kravina, moc aut. Za to ESíčko Možná, ale taky dost aut. Jedině asi za křižovatku na úroveň zastávky 133.
Re: Výluky a jiná omezení
ja to rikam furt - zrusit vsechny semafory!9001 píše:Tak upřímně až na křižení na IPP by se tratě bez světel celkem obešly...chemik píše:kdyby hodili cele slavne SSZ na Vytoni na blikacku, to by bylo zuzo, to by se krasne jezdilo...
Re: Výluky a jiná omezení
Pozor, ona ta X18 občas veze i 6-7 lidíkruťák píše:rozhodně by to dávalo větší smysl než současná NAD.
- Vojta Tramvaj
- Uživatel
- Příspěvky: 468
- Registrován: 25.8.2010 15:16
- Bydliště: Bohužel u "255002"
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
Jo, to pak jo. Jen by mě zajímalo, jestli není nějaké omezení na Trojskou s KT
Protože pokud ano, tak by to mohl být problém. A ještě se mabízí otázka, kam dát kaliforňana. Na most - Kravina, moc aut. Za to ESíčko Možná, ale taky dost aut. Jedině asi za křižovatku na úroveň zastávky 133.
- kruťák
- Uživatel
- Příspěvky: 3177
- Registrován: 23.2.2010 0:24
- Bydliště: mobilnitabla.cz
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
MŠ jistě myslel 17 v KT + kaliforňan na Staroměstské
Taky by se mi to líbilo, rozhodně by to dávalo větší smysl než současná NAD.
- Vojta Tramvaj
- Uživatel
- Příspěvky: 468
- Registrován: 25.8.2010 15:16
- Bydliště: Bohužel u "255002"
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
Na Staroměstskou asi těžko. Vždyť na Právnické fakultě se dělají ty inženýrské sítě.
-
Martin Šubrt
- Uživatel
- Příspěvky: 1779
- Registrován: 13.5.2004 10:56
- Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
Busem NAD až na Moráň Vyšehradskou a zpět po kolejích přes Palačák. Pak 17 nepotřebuju vůbec a může jet Sídl. Ďáblice - Malostranská - Straoměstská. Rovněž pak nepotřebuju ani X-18. Proklady jsou nastavený pro 14 a 17 nahoru a dolů Trojskou, ta 3 tam padla hodně blbě, ale předpokládám, že se nikomu nechtělo šoupat s 3, pak s 8 a 24, pak s 18, pak s 19 a nakonec s 10 a s 16... I když možná dvě, tři minutky prostoru hýbání s 3 by tam být od Lehovce mohly.Sirka píše:Ta Výtoň je asi nejslabší místo této výluky, jednak ten úzký ostrůvek (který přetéká i o víkendu a je otázka, kdy někdo přeteče až pod auto) a jednak ty tramvaje do obou směrů, ale jak jinak to řešit?
9001: Ještě dvě ti další SSZ bych možná svítit nechal. Výtoň je zadaná k nápravě dopravního řešení, ale do září to nebude.
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
Tak upřímně až na křižení na IPP by se tratě bez světel celkem obešly...chemik píše:kdyby hodili cele slavne SSZ na Vytoni na blikacku, to by bylo zuzo, to by se krasne jezdilo...