Pražské autobusy

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Proxy » 15.9.2009 9:55

Absolut píše:Pro monitory z DP: Stalo se to v 3:21, autobus byl zelený typu ŠM11, řídil ho zhulenej černoch a cestující byli samí plyšoví medvídci...
U dopravního podniku jezdí snad pouze jediný řidič tmavé pleti - takže je to jasná identifikace :oops: ale kdyby ho řídil třeba marťan...

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Absolut » 15.9.2009 9:51

Dnes jsem měl krásný zážitek na a-124, cestující několikrát navigovali řidiče, kam má jet :)

Pro monitory z DP: Stalo se to v 3:21, autobus byl zelený typu ŠM11, řídil ho zhulenej černoch a cestující byli samí plyšoví medvídci...

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Damir Holas » 15.9.2009 9:38

Proxy píše:Časové omezení BUS-pruhů je pro mne naprosto nepochopitelná truc-politika magistrátu,...
To, že vyhrazené pruhy nejsou "aktivní" v době slabého provozu IAD, kdy toho busům v plynulé jízdě objektivně tolik nebrání, je trucpolitika? Ach jo... Ano, mohli bychom se bavit, jestli by se to časové rozmezí nemohlo (nebo nemělo) upravit, ale k non-stop vyhrazení důvod opravdu nevidím.
Proxy píše:...který to chce hrát na obě strany a myslím, že by lidé, kteří to s MHD myslí dobře, měli spíš stát na straně autobusáků a do jejich pruhů jim nenajíždět ani mimo vyhrazený čas.
Ze "solidarity" k busu skutečně nebudu zbytečně zaclánět v levém pruhu, když můžu naprosto klidně jet v pravém. Pokud tam pojedu třeba večer, kdy je provoz slabší, tak to není solidarita, ale pěkná pakárna, neboť pojedu - li předpisových 50 km/h, busu nijak nebudu překážet.
V životě by mě nenapadlo, že řidič busu, který se naprosto bezdůvodně naváží do řidiče osobního vozu, zde bude chráněn, ne - li téměř obdivován #-o . Ano, já vím, jsme Tram - fórum, ale všeho s mírou...

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6713
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od demon » 15.9.2009 6:20

dušan píše:zamysli se nad sebou Proxy, protože konfliktní situaci vyvolal ten autobusák tím, že si prostě usmyslel, že on má prostě přednost a zcela ignoroval omezující dopravní značku.
Stalo-li se to tak jak popisuješ, naprosto souhlasím, arogance některých řidičů a nemusí to být nutně jen řidiči MHD, je až nebetyčná. :roll:

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od dušan » 15.9.2009 3:25

Proxy píše:Časové omezení BUS-pruhů je pro mne naprosto nepochopitelná truc-politika magistrátu, který to chce hrát na obě strany a myslím, že by lidé, kteří to s MHD myslí dobře, měli spíš stát na straně autobusáků a do jejich pruhů jim nenajíždět ani mimo vyhrazený čas.
Zbytečně blokovat autobus mi od tramvajáka přijde barbarské a dětinské. :oops:
takže v době, kdy je Vrchlického ulice naprosto průjezdná, já schválně blokuji autobus tím, ŽE JEDU DLE PŘEDPISŮ POVOLENOU RYCHLOSTÍ?
pokud chtěl nedodržet předpisy, mohl mne klidně předjet v levém pruhu. já ho neblokoval!!!!!!!!!!!!!! a já nic neporušil. naschvály jsem nedělal a nemíním si od zdejších diskutujících číst, ŽE JSEM DĚTINSKÝ A BARBARSKÝ!!!!!!!!
zamysli se nad sebou Proxy, protože konfliktní situaci vyvolal ten autobusák tím, že si prostě usmyslel, že on má prostě přednost a zcela ignoroval omezující dopravní značku.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Proxy » 14.9.2009 21:29

dušan píše:pokud toužíš po klidné jízdě, vyhni se raději řidiči autobusu číslo 3388 (linka 4/167), jenž si v pá večer usmyslel, že pro něj (nebo lépe řečeno pro mne) neplatí dodatková tabulka ohledně časového omezení buspruhu v ulici vrchlická, kde já (jedoucí v autě rovných 50km/hod) byl v 19:59 natvrdo vyblikáván dálkovými světly, bylo mi najížděno na kufr a následně jsem byl vytlačován na obrubník. měl smůlu, když mu padla červená před nájezdem do mrázovky, sekl jsem auto před něj a šel se ho zeptat (a jak se lekl když tam přišel člověk v mondúru), jaký že má problém. a on že tam má buspruh a já že tam nemám co dělat! ostřejší slova přepisovat nebudu, nicméně mne dohnal k rychlé akci, sehnal jsem si číslo na jejich dispečink a vše jim okamžitě vysvětlil. nyní odolávám myšlence, že bych se zeptal na výsledek rozhovoru dipsečer-řidič busu
Já si myslím, že preference MHD v Praze je na tom poměrně špatně i bez toho abychom si vzájemně ještě dělali naschvály :oops:
Časové omezení BUS-pruhů je pro mne naprosto nepochopitelná truc-politika magistrátu, který to chce hrát na obě strany a myslím, že by lidé, kteří to s MHD myslí dobře, měli spíš stát na straně autobusáků a do jejich pruhů jim nenajíždět ani mimo vyhrazený čas.
Zbytečně blokovat autobus mi od tramvajáka přijde barbarské a dětinské. :oops:

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Damir Holas » 14.9.2009 17:02

Že by se blýskalo na lepší časy?
Dnes jsem byl svědkem toho, že řidič jednoho z "invalidních busů" (neboli linky určené pro vozíčkáře) umožnil nástup i zdravé cestující. Sice s ním nakonec neodjela, bo si to rozmyslela, ale nic by jí bývalo nebránilo. Žil jsem v domnění, že tyto linky jsou opravdu jen pro invalidy - je tomu stále tak (a byla to tedy soukromá aktivita řidiče*) nebo je to jinak?

* - z obav, že tato možnost je správně, neuvádím číslo vozu, linky, čas ani místo, abych to tomu dobrodinci nějak nezavařil...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od 9001 » 14.9.2009 13:19

Jestli pro Tebe jsou body a pokuta pro důležitější než zdraví tvoje a spolujezdce tak ok. Nikdy nevíš jak se "šikovně" nabouráš. Ještě takhle když tam máš lampy atd.
Ano nebezpečnou jízdu udělal on. Ale rčení moudřejší ustoupí taky není docela od věci.
Tímhle nechci aby to vyzněla jako obhajoba, taky tohle nesnáším, většinou to řeším zapnutím mlhovky a nebo opravdu lehkým šlápnutím na brzdu docela to pomáhá. Tohle řešení většinou na okrskách kde se nedá předjíždět.

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od dušan » 14.9.2009 13:11

9001 píše:Nejdřív jsem si rozmýšlel jestli vůbec reagovat,ale nedá mi to. Dušane zajímavý "kobří" zásah. Až na to že se taky dopustil porušení zákona. Zastavil si vozidlo, nebo spíš zábránil odjezdu i když na to nemáš naprosto právo.
Druhá věc. Já většinou když na mě někdo zabliká, tak mu prostě uhnu at si jede dál a je mi celkem ukradený. Ano chování řidiče adekvátní nebylo,ale podle mě by si daleko víc odnesl oficální cestou "Služebním hlášením". Tohle sice měl šok,ale to je asi tak všechno...
Jenom pro tebe dušane. Stálo ti to za to? Nevím co máš za auto, myslím že jakékoli osobní auto by autobus docela rozmáčkl a co by si z toho měl jako otec od rodiny že to byla jeho vina? Pro zamyšlení.
za a) - já se s ním nehonil, já jel 50 km/hod, on s tím měl problém, že chtěl jet rychleji!!! a proč bych tedy já uhýbal z pravého pruhu do levého?
za b) - ano, nemám právo zabránit mu v odjezdu, ale to se stalo až po jeho manévru hraničící s nebezpečnou jízdou. a že bych přišel o auto? ale on by přišel o body a dostal pokutu. komu by to tedy stálo za to? a pak samozřejmě by to ještě odskákal pracovně za zaviněnou nehodu. mám thalii, takže by se rovnal jen plech.
za c) - ano, SH by bylo možná účinější, ale skončilo by to tak maximálně naším setkáním, kdy on by tvrdil, že to není pravda, já jsem sice měl svědka, ale on by to neuznal, neb to byl kolega z motola. A lovit někoho z busu? chacha, zkus někoho někdy sehnat při obyčejné nehodě, tímto by se nejspíše nikdo nezabýval, jen možná kdyby se našel nějaký odvážlivec, co má dost času.tento řidič jen lidem ukázal, že je to prostě prase řidič.
za d) - když budu mít štěstí, tak zdejší příspěvek si třeba přečte někdo z vyšších míst, a že sem chodí, a bude to třeba pokračovat.


Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od 9001 » 14.9.2009 12:58

Nejdřív jsem si rozmýšlel jestli vůbec reagovat,ale nedá mi to. Dušane zajímavý "kobří" zásah. Až na to že se taky dopustil porušení zákona. Zastavil si vozidlo, nebo spíš zábránil odjezdu i když na to nemáš naprosto právo.
Druhá věc. Já většinou když na mě někdo zabliká, tak mu prostě uhnu at si jede dál a je mi celkem ukradený. Ano chování řidiče adekvátní nebylo,ale podle mě by si daleko víc odnesl oficální cestou "Služebním hlášením". Tohle sice měl šok,ale to je asi tak všechno...
Jenom pro tebe dušane. Stálo ti to za to? Nevím co máš za auto, myslím že jakékoli osobní auto by autobus docela rozmáčkl a co by si z toho měl jako otec od rodiny že to byla jeho vina? Pro zamyšlení.

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od dušan » 14.9.2009 12:34

Absolut píše: Dušan: Hustý. To bych chtěl vědět, co prolítlo tomu autobusákovi hlavou, když uviděl hadry DP...
kdybych chtěl být hodně zlý, dostal to formou služebního hlášení. však on dost dobře viděl, že si píši linku, pořadí i číslo autobusu, teprve potom jsem mu volnil cestu. jo a když viděl mondúr, tak se ptal, zda jsem autobusák (asi znají předpisy nejlépe).

jaká škoda, že nemám placku dopravní kontroly, bylo by to veselejší. nebo frčky na košili, to by možná nerozchodil.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6713
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od demon » 14.9.2009 11:19

Absolut píše:...opatrní řidiči tam jezdí pomaleji, méně opatrní na to kašlou...
Přiznám se bez mučení, že se na prazích instalovaných přímo DPP chovám naprosto stejně. DPP si asi chce přidělávat práci, když sem ty nesmyslné prahy sám a pro své vozy instaluje. :roll:

Markus
Uživatel
Příspěvky: 122
Registrován: 03.7.2007 19:32
Bydliště: Praha 12 Modřany
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Markus » 14.9.2009 10:50

205 teď jezdím úmyslně, sleduju jak funguje preference MHD na trase z Modřan až do Michelské. Publikoval jsem před časem svou domněnku, že při na podzim obvyklé silné intenzitě dopravy způsobí preference u Thomayerky a na Michelské kolaps dopravy v celé oblasti, tak cítím povinnost situaci monitorovat (ba dokonce já to každý den měřím :D ) a koncem zaří si případně vysypat popel na hlavu. Zatím prohrávám (což je pro pražskou dopravu dobře), busy zvládají trasu Modřany - Kačerov za 15-18 minut, což je luxus a třeba linka metra D by pro mě nebyla kvůli přestupům v tuto chvíli zajímavá. Nicméně si pořád myslím, že silnější intenzity dopravy během pár týdnů uvidíme ..

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Absolut » 14.9.2009 10:20

Markus: Na Budějovické jsem skoro denně a linkou 205 bohužel také jezdím často - i když pro Tvoji relaci bych volil 205+121 (přestup na Lhotce) nebo X3+tram+118. Na nájezdu u Brumlovky se opravuje křižovatka už delší dobu salámovou metodou a prostě to tam jinak nejde. Ten práh je značen myslím na 30, ale v busu to při 30 značně bouchne, opatrní řidiči tam jezdí pomaleji, méně opatrní na to kašlou, autobus je přece majetek DP a ne jejich. Na křižovatce na Budějovické běhají lidi na červenou docela rádi, dneska ráno jsem tam chvilku postál fotíc níže přiložený snímek a na červenouz za tu dobu šlo aspoň 10 ks.
b-1069-339-budejovicka-20090914.JPG
Dušan: Hustý. To bych chtěl vědět, co prolítlo tomu autobusákovi hlavou, když uviděl hadry DP...

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od dušan » 14.9.2009 10:13

Markus píše:Opakuji, tímto nekritizuji řidiče busu, i když i on by se asi měl umět lépe ovládat. Autobusová i tramvajová doprava v Praze je konfliktní a řidičům tečou nervy na obou stranách. Co s tím dělat nevím. Jen se bojím, aby se situace ještě více nezhoršila. Jako cestující toužím po klidné jízdě.
pokud toužíš po klidné jízdě, vyhni se raději řidiči autobusu číslo 3388 (linka 4/167), jenž si v pá večer usmyslel, že pro něj (nebo lépe řečeno pro mne) neplatí dodatková tabulka ohledně časového omezení buspruhu v ulici vrchlická, kde já (jedoucí v autě rovných 50km/hod) byl v 19:59 natvrdo vyblikáván dálkovými světly, bylo mi najížděno na kufr a následně jsem byl vytlačován na obrubník. měl smůlu, když mu padla červená před nájezdem do mrázovky, sekl jsem auto před něj a šel se ho zeptat (a jak se lekl když tam přišel člověk v mondúru), jaký že má problém. a on že tam má buspruh a já že tam nemám co dělat! ostřejší slova přepisovat nebudu, nicméně mne dohnal k rychlé akci, sehnal jsem si číslo na jejich dispečink a vše jim okamžitě vysvětlil. nyní odolávám myšlence, že bych se zeptal na výsledek rozhovoru dipsečer-řidič busu

Odpovědět