Linkové vedení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Petr » 25.9.2008 20:58

Damir Holas píše:To je sice pěkné, ale proč se ten rok máme odpoledne mačkat ve dvou linkách místo tří? To by ten rok nemohla 4 do Řep jezdit během obou špiček?
že by odpověď, kterou jsem už několikrát slyšel? "Nárůst vozokilometrů v souvislosti s půlením linky 22"?

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Damir Holas » 25.9.2008 20:49

MOp píše:Však se do roka dočkáte M10.. :-)
To je sice pěkné, ale proč se ten rok máme odpoledne mačkat ve dvou linkách místo tří? To by ten rok nemohla 4 do Řep jezdit během obou špiček?

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Damir Holas » 25.9.2008 20:47

radek31 píše:ale notak, všichni víme, že l. 7 jezdila odpoledne do Řep naprosto zbytečně
pokaždé se vytvořil na Andělu vláček 3 tramvají a v té poslední bylo celou cestu prázdno
Mno... Pravda je, že vláčky se tvoří často a pokud se 7 dostane na konec, tak skutečně vozí vzduch. Ale rozhodně bych neříkal, že je to pokaždé a že 7 jezdí do Řep odpoledne NAPROSTO zbytečně... A neříkám to kvůli tomu, že bych byl línej za jízdy stát, ostatně od října budu jezdit do školy na Suchdol, takže mi tramky z hlediska každodenního dojíždění můžou bejt vlastně ukradený. Ale štve mě to.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Fořtík » 25.9.2008 20:26

Damir Holas píše:To, že bude do Řep 4 místo 7, oceňuju, ale že to bude jen ráno, za to by soudruzi z Ropidu zasloužili přes prsty... (-X
Ohledně 7 do Řep a její zažitosti - no nevím, daleko víc lidí zůstane na Andělu ve 4, která jede jen z Kotlářky a kteří chtějí na Karlák, či Pavlák či Mírák, než v 7, která jede až z Řep. 7 se obvykle na Andělu vyprázdní tak, že zůstává obvykle pár stojících jedinců. Takže to vidím tak, že pro Řepáky je 4 přitažlivější, než 7. Otázka ovšem zůstává, proč tam má 4 zajíždět jenom ráno. Dvojice na Radlice - nevím, kolik klientstva přidá nový úsek tratě, ale pravda je, že sólo na 6 bývalo čas od času pěkně našlápnuté až na Laurovou. Ovšem daleko častěji se 6 vyprázdnila už na Křížové a nahoru jelo pár jedinců. No uvidíme, dejme tomu čas, třeba si 7 z Radlic do nikam najde své příznivce, obávám se ale, že nikoliv. No a 6 na Kotlářku? To zase vidím jako zbytečnou histerii - od Národky souběh s 9, takže její úlohu bych viděl především v tom, aby dovezla lidi na Anděl. Takže má-li jet na Andělu vpravo, či přímo je ve výsledku vlastně jedno... 8-)

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4741
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od MOp » 25.9.2008 20:23

Však se do roka dočkáte M10.. :-)

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od radek31 » 25.9.2008 20:22

ale notak, všichni víme, že l. 7 jezdila odpoledne do Řep naprosto zbytečně
pokaždé se vytvořil na Andělu vláček 3 tramvají a v té poslední bylo celou cestu prázdno

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Damir Holas » 25.9.2008 20:02

To, že bude do Řep 4 místo 7, oceňuju, ale že to bude jen ráno, za to by soudruzi z Ropidu zasloužili přes prsty... (-X

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3141
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od trainzjohny » 25.9.2008 17:38

Přesně tak, obrat řepy v odpolední špičce o linku je dost nepraktické a nesystémové. Když už sem má místo 7 jezdit 4 tak nechat obě špičky.

Uživatelský avatar
8750
Uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: 17.12.2005 14:54
Bydliště: 2, 3, 17, 21, 92

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od 8750 » 25.9.2008 17:31

Nevést do Řep 4 v odpolední špičce se mi nelíbí, stejně jako její dlouhý souběh s 10. Do Radlic stačí sólo, takže 6 by byla vhodná s tím, že by zůstal zachován rozsah provozu CD+CT. Minus pro 6 je souběh s metrem na Národní třídu, pro někoho až na Karlovo nám., ale vzhledem k chystané uzávěře stanice metra Národní třída to nevadí. A pokud by byly potřeba soupravy, tak tam vést 12 nebo 20 (7 by sice šla taky, ale ta je potřebnější na řepské trati.)

Vašek
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: 15.11.2006 19:11

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy - linky 6, 7

Příspěvek od Vašek » 25.9.2008 16:58

Sirka píše:Chtěl bych se zeptat, jaký máte názor na tram změny k Radlicím? Nemyslím teď, že jsou změny obecně často, ale spíš výhody a nevýhody nového linkového vedení, zkušenosti, ap., abych měl lidem v pátek co vykládat...
Můj názor je, že změny v oblasti Prahy 5 jsou spíše k horšímu. Řepy příjdou o zažitou linku 7, kterou nahradí linka 4, navíc jen v rnních přepravních špičkách. Už se opravdu těším na odpolední cestování od Anděla, kdy do Řep nedojede cestující bez toho, aniž se intimně nesetká s dalšími splucestujícími. Na hranici maximální obsaditelnosti je to již teď, tak si opravdu nedokážu představit, co se tam bude dít bez sedmičky. Ale dvojice do Radlic dostaly přednost, takže to dopadne, jak to dopadne. Do Řep budou jezdit tramvaje obsazené na 105%, do Radlic poveze sedmička vzduch. Dobrý pocit z toho tedy nemám. Toť můj názor.

Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy - linky 6, 7

Příspěvek od Sirka » 25.9.2008 16:53

Chtěl bych se zeptat, jaký máte názor na tram změny k Radlicím? Nemyslím teď, že jsou změny obecně často, ale spíš výhody a nevýhody nového linkového vedení, zkušenosti, ap., abych měl lidem v pátek co vykládat...

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6710
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od demon » 31.8.2008 23:08

gabuliatko píše:v horším rovnou do :auto
parkovaci zony budou proti, tak cerne bych to nevidel. Pokud okrajove mestske casti zavedou zony parkovani, naopak bych cekal presun do MHD...
Ne pro každýho znamenají parkovací zóny zhoršení cestování.
Pro mě například znamenají podstatně větší volnost - mam pořád kde zaparkovat - doma, v práci, kamkoliv jedu a tolik cest autem jako podnikam teď, jsem nikdy dřív neudělal.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od gabuliatko » 31.8.2008 22:30

presun proudu do BUSu nastesti nepripada v uvahu bo kapacita
mozna opravdu dojde na metrolinky, ... dockejme casu

Myslím, že ředitele ROPIDu a jeho názory na pražskou MHD včetně plánů do budoucna, zde na fóru několik lidí zná, takže by mohli poreferovat na toto téma oni
z toho dopisu odpovidajiciho panu Duranovi mam pocit ze se selsky rozum nekam vytratil

v horším rovnou do :auto
parkovaci zony budou proti, tak cerne bych to nevidel. Pokud okrajove mestske casti zavedou zony parkovani, naopak bych cekal presun do MHD

dnes jsem byl gumokolem v Beroune a v sirsim centru jinde nez na placenem parkovisti se zastavit nedalo

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Tonda Ježek » 31.8.2008 21:46

demon píše:
Tonda Ježek píše:Takhle to vypadá, když dáte šotoušovi/ům moc rozhodovat o linkovém vedení . Jdu si raději promazávat řetěz na kole. :?
Fakt ti připadá, že tohle navrhuje šotouš ?
Mě to spíš přijde jako začátek likvidace pražských tramvají a přesun přepravních proudů v lepším případě do autobusů, v horším rovnou do :auto ...
Myslím, že ředitele ROPIDu a jeho názory na pražskou MHD včetně plánů do budoucna, zde na fóru několik lidí zná, takže by mohli poreferovat na toto téma oni (z mé strany to bylo myšleno jako mírná nadsázka).
Vyčkejme si do prosince, abysme nebyli nespravedliví.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6710
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od demon » 31.8.2008 21:18

Tonda Ježek píše:Takhle to vypadá, když dáte šotoušovi/ům moc rozhodovat o linkovém vedení . Jdu si raději promazávat řetěz na kole. :?
Fakt ti připadá, že tohle navrhuje šotouš ?
Mě to spíš přijde jako začátek likvidace pražských tramvají a přesun přepravních proudů v lepším případě do autobusů, v horším rovnou do :auto ...

Odpovědět