Orientační a informační systémy

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Martin Šubrt » 27.7.2010 8:18

MM-Mikulovsky píše:Mě se ani nelíbí ani ta podobnost s většinou stávajících (např. na TT Barrandov jsou zcela jiné), protože ty jsou snad nejošklivější - vizuálně i technicky nejzastaralejší v celé republice! Proto považuji ten "přerostlý" na Nádraží Vysočany alespoň za nějaký přijatelný pokrok. Jinak zejtra odjíždím do HK - jejich nové sloupky se mi roky líbí (asi dodám pár fotek).
Přerostlý sloupek ve Vysočanech má několik vad. Jednak čísla linek s etam nezobrazují, ale vkládají, stejně jako směry jízdy na papíře. To by šlo dodělat, ale vzhledem k rozměrům tam pak není dost místa na textové info při změnách. A jeden kraulující řádek někdy nestačí. Takže v tomhle novém návrhu vidím záblesky chápání, co je potřeba. Nicméně tu plochu s čísly linek a minutami je třeba lépe rozdělit. Třeba na Karláku a obecně v centru by byly potřeba linky i minuty ve čtyřech sloupcích, které by zároveň mohly sloužit řádkově jako textová tabule při výlukách. takže koncept se mi líbí, jen doladit design, sloupce, popisky a navrhnout nejméně dvě velikosti sloupků. pro centrum a okraje. Mimochodem. Předpokládám, že toto z ÚDDP bude v Řepích, ne???

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 27.7.2010 7:57

Mě se ani nelíbí ani ta podobnost s většinou stávajících (např. na TT Barrandov jsou zcela jiné), protože ty jsou snad nejošklivější - vizuálně i technicky nejzastaralejší v celé republice! Proto považuji ten "přerostlý" na Nádraží Vysočany alespoň za nějaký přijatelný pokrok. Jinak zejtra odjíždím do HK - jejich nové sloupky se mi roky líbí (asi dodám pár fotek).

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Martin Šubrt » 27.7.2010 7:38

demon píše:
MOp píše:smarja to je hnus pane demone.
No je to fakt, ale třeba tam zas budou aspoň aktuální jízdní řády... :lol:
No, ty papírové tam aktuální asi zas nebudou :-), ale ten panel to snad nějak zachrání. když na něj někdo to správné ovšem pošle :-). Informačně asi pokrok, ale vzhledově fakt příšernej fujtajxl.... Byť kvituju snahu o vzhled podobný současným sloupkům, přece existují designéři, co by to trošku zvelebili...

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Martin Šubrt » 27.7.2010 7:34

krtinek píše:
Martin Šubrt píše:Vysvětlil jsem mu systém převěšování a smíchy padl do kolen.
A jaký ten systém je? Ať se taky zasměju. Já v tom totiž žádný systém nevidím, snad jen systematicky organizovaný (a určitě dobře placený) chaos :D .

BTW: Tak tos byl ty? viewtopic.php?f=21&t=561
V pondělí už ne, to jsem ve své práci :-). V pátek jsem výjimečně vypomáhal, neb jsem měl dovolenou. Podotýkám, že informátoři se rekrutují spíše z okruhu Prt, než DP, taky jsem je před dvěma a půl lety vybíral :-). Bohužel, časy nasazení a místo určuje DP a velmi s nimi šetří...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 27.7.2010 0:50

KGX 63 píše:Jestli od září opravdu bude mít většina linek JŘ na dva "papíry" (prodloužení provozu společně s metrem PÁ/SO a SO/NE) máme se fakt na co těšit... :roll:
Nemuseli by mít - když by se rozhodlo, že časové sloupečky zastávkových JŘ by začínali a končili půlnocí (nikoliv jako teď cca 4:00 - 1:59 následujícího dne). Prodloužený provoz denních linek z pátku by se psal v sobotním sloupečku a ze soboty v nedělním. Podmínkou však je, aby popůlnoční provoz denních linek (včetně zátahů) z neděle na pondělí byl stejný s konci provozu z pondělí až čtvrtku, aby mohli být společně uvedeny na začátku sloupečků Po až Pá - řekl bych, že ta shoda však stejně již teď je (možná až na rozdíly v G spojích - buď by se je podařilo sjednotit, a v opačném případě by se v tento čas neuváděli).

Uživatelský avatar
KGX 63
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 30.1.2007 13:16
Bydliště: jižní konečná metra C

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od KGX 63 » 26.7.2010 23:38

Jestli od září opravdu bude mít většina linek JŘ na dva "papíry" (prodloužení provozu společně s metrem PÁ/SO a SO/NE) máme se fakt na co těšit... :roll:

krysarr
Uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: 18.2.2009 22:45
Bydliště: Praha 3 (1,9,16 uz bohuzel ne), sem tam Praha 11 :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od krysarr » 26.7.2010 22:25

Pekne jsou ted asi tyden v CB, v nerezu, fakt pekny... jen clovek, co vidi trochu hur nez dobre, musi dojit dost blizko, prijezd spoju je malinkaty...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 26.7.2010 22:22

demon píše:Až budou všechny vypadat takhle, bude snad po problému...
To je hnusný - co že se ustoupilo od "přerostlého", který je na Nádraží Vysočany DC? Přeci jen vypadal uceleně, moderněji (stříbrné obložení boků...) a tedy celkově lépe!

Uživatelský avatar
8750
Uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: 17.12.2005 14:54
Bydliště: 2, 3, 17, 21, 92

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od 8750 » 26.7.2010 22:09

S aktuálností jízdních řádů by to možná šlo vyřešit tak, že by byla dvě okénka s nadpisem Platí do: a Platí od:, ale to by šlo jen na zastávkách, kudy jezdí málo linek, aby se tam dvojnásobný počet JŘ vešel.
Když se dělá nový typ sloupku, tak je k tomu příležitost.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od kruťák » 26.7.2010 22:03

demon píše:No je to fakt, ale třeba tam zas budou aspoň aktuální jízdní řády... :lol:
Pokud je tam dolu bude vylepovat stejná zastávková služba... :?

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6713
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od demon » 26.7.2010 21:58

MOp píše:smarja to je hnus pane demone.
No je to fakt, ale třeba tam zas budou aspoň aktuální jízdní řády... :lol:

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od kruťák » 26.7.2010 21:57

demon píše:Až budou všechny vypadat takhle, bude snad po problému...
No rozhodně velký krok vpřed. Na druhou stranu ta konstrukce je jak strašák v zelí :( A na třetí stranu to až tak bez chyby není. Chybí mi tam okýnko, kam by se daly posílat mimořádnosti z "velitelství" (podobně jako na dálnici). Ale to už asi moc fantazíruju :(

To je prototyp v Dílnách? Doufám, že ty "pravé" už nebudou takhle napojeny na veřejné osvětlení :lol:

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4741
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MOp » 26.7.2010 21:54

smarja to je hnus pane demone.

Zakutaleny.banan
Uživatel
Příspěvky: 93
Registrován: 14.2.2007 11:14

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Zakutaleny.banan » 26.7.2010 21:51

Daveee7 píše:Tohle poslat do provozu, to už je opravdu bez komentáře (-X Od kdy jezdí 6, navíc trvale, přes Náměstí Míru a Vršovické náměstí?!
Kdyby se me drive nekdo zeptal, jak dopravni podnik vyrabi zastavkove jizdni rady, papiry s cisly linek co jsou na zastavkovem sloupku nahore, tyto papiry co visi v tramvajich a spoustu dalsich veci, odpovedel bych ze maji nejspis nejaky programek, ve kterem jsou ulozene trasy jednotlivych linek a v pripade vyluky tam nekdo jenom zada kudy vedou odklony, zmackne "Print" a vsechny tyhle veci vyjedou tak nejaky "samy". To ze to tak zjevne neprobiha, me fascinuje.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6713
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od demon » 26.7.2010 21:49

Až budou všechny vypadat takhle, bude snad po problému...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět