Pracovní, služební a dispečerské vozy

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3859
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Pracovní, služební a dispečerské vozy

Příspěvek od Karosák » 21.5.2015 9:44

No boože. Já už to chtěl zkusit i za střízliva :-D Když už si s tím nemůžu zajezdit normálně. Ani s mazačem ,o klasické terezce ani nemluvím :-( Jinak je alespoň povolená přeprava zaměstnanců v té kryté části? Někdy by mi to i bodlo, neb jede mým směrem...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Pracovní, služební a dispečerské vozy

Příspěvek od Bobik » 21.5.2015 6:21

Stalo (občas stane). Naštěstí díky plechové podlaze je to slyšet, takže řidič o nich ví a může je vyhodit.

Uživatelský avatar
fricoolinek2
Uživatel
Příspěvky: 2601
Registrován: 23.3.2005 21:38
Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
Kontaktovat uživatele:

Re: Pracovní, služební a dispečerské vozy

Příspěvek od fricoolinek2 » 21.5.2015 3:27

Stalo se (stává se), že nějací myslitelé lezou na korbu 5572? =P~ Přijde mi, že to může být docela vděčný cíl alkoholem posilněných jedinců.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Pracovní, služební a dispečerské vozy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 03.3.2015 11:37

Pepa píše:.......
A majáčky nevadí, jen ať si blikají, ty přední mi přijdou nějaké nové a neblikají tolik, pořád je to lepší než když si někteří pustí i to osvětlení plošiny a jet za ním je taky super věc... :roll:
no, blikání oranžovými majáky tzv. "kabrioletu" je jistě předpisové (dle zákona o provozu na PK) - je to pracovní stroj s nařízenou nižší rychlostí než je běžná (je to prý i teď při mazání, tak jako to platilo dříve při pluhování) + teď navíc má mít snad i reálně snížený výkon, protože byla potřeba "štáva" pro kompresor systému mazání.

PS: O využití osvětlení plošiny při jízdě vpřed si myslím #-o , ale na druhou stranu již mi jeden kolega říkal, že před zátahem po půlnoci již mu na NamRepu naskočili na plošinu 2 vožralí (velmi se divil jak se jim to povedlo - většina řidičů se při zpětném pohybu do haly odmítá po ručním přestavení výhybek tam "škrábat" a alespoň zpět na TRAM chodí "okolo" dveřmi vepředu). Říkal však, že o nich okamžitě věděl, protože plošina je plechová a jejich pohyb po ní byl slyšet = ihned je šel vyhnat.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Pracovní, služební a dispečerské vozy

Příspěvek od kruťák » 03.3.2015 11:10

Pepa píše:vybíralo se z řad těch rádoby lepších Pankráckých řidičů
Tzv. Mazáků 8-)

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Pracovní, služební a dispečerské vozy

Příspěvek od Petrpes » 03.3.2015 10:35

Tu plošinu vysvětluje řidič co to měl... Když mě střídal na svačinu a já měl v RP jenom nouzové osvětlení (nesvítí do skla jako :prase), celkem nemile to komentoval. Takový věci jinak komentují technici, dispečeři, ale ne kolegové. No sám svítí na 5572 i na plošině a také to celkem nepřijemně oslňuje dozadu!

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3859
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Pracovní, služební a dispečerské vozy

Příspěvek od Karosák » 03.3.2015 10:21

Jo, ty přední 3 jsou nové...takové žlutější. Ještě před tím tukancem se pravý přední netocil. A osvětlení plošiny jsem si všiml až včera, také jsem to nepochopil :-S

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Re: Pracovní, služební a dispečerské vozy

Příspěvek od Pepa » 03.3.2015 8:50

Aha, tak proto jsem měl na něj takové štěstí... Detaily ti neřeknu, spíše nastíním, více v SZ, ale vybíralo se z řad těch rádoby lepších Pankráckých řidičů, samozřejmě kmenový... :roll:
A majáčky nevadí, jen ať si blikají, ty přední mi přijdou nějaké nové a neblikají tolik, pořád je to lepší než když si někteří pustí i to osvětlení plošiny a jet za ním je taky super věc... :roll:

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3859
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Pracovní, služební a dispečerské vozy

Příspěvek od Karosák » 03.3.2015 8:20

Trochu k jiným pracovním vozům: nějak se tu velmi málo probíral mazač. Že jezdí jako 61/404 víme, systém mazání byl rámcově popsán v DPK. Ale teď koukám na doris a dnešní trasa je PA-IPP-NM-K-i-N-ČKS-zpět po 22 na Dlabačov-zpět po 22 na IPP-PA a to celé ještě 6x. Ale je přeci k vidění i na jiných místech. Znamená to tedy, že na každý den v týdnu je sestavena jiná okružní trasa? A kdo z PA je na to proškolen? Všichni kmenoví, nebo jen pár vybraných? A byla třeba anketka, kdo na to chce, nebo vám prostě jednoho dne viselo na plachtě "školení maz. tram"?
A proč musí mít pořád spuštěnou na střeše tu diskotéku, když jen neškodně jezdí? Takový služebák také jen projíždí a diskotéky netřeba. Uvítám jakékoliv info, nebo postřehy :-)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pracovní, služební a dispečerské vozy

Příspěvek od 9001 » 28.2.2015 17:50

sebi: Tenhle problém neslyším poprvé :lol: . Ono to dost může i zkazit obchod, když tam je ješitný odběratel :lol: Ale připomělo mi to jeden vtip.

Je anketa mezi lidmi jestli by radši chtěli o 1/4 víc sexu a nebo Ferrari. Většina se klonila samozřejmě na sex, ale jeden týpek řekl, že chce radši Ferrari, protože sex časem omrzí, ale to Ferrari bude **** lidi pořád 8-)

7001. Takže by nakonec nebyla chyba v Boleslavi, ale na Sokolovské? :twisted:

Uživatelský avatar
7001
Uživatel
Příspěvky: 204
Registrován: 30.8.2004 8:31
Bydliště: V bezpečné vzdálenosti od Prahy...

Re: Pracovní, služební a dispečerské vozy

Příspěvek od 7001 » 28.2.2015 13:14

MF píše:
7001 píše:No když v něm jezdím tak vím že to je Rapid.
Pořád platí, že to je předražená srač.ka. Jediné, co je dobre je ten motor. Jinak je to šitka jako fabie. Když. Si spocitam ze ten motor 1.6 je za příplatek 70tis. Zaklad. Stoji 280tis se mi chce zvracet. Vždyť to nema ani ten nejobycejnejsi počítač km a spotreby atd. Sedacky ty nejobycejnejsi co budou brzo proprdene. Hrozny.tak. Kdyz bych chtel auto s trochu lepsi vybavou tak ho poridim lacineji a tenhle soused z Boleslavi si může políbit sos.
Svatá pravda. Tyhle Rapidy mají dokonce sociálnější výbavu než ty Fabie. To ovšem neplatí v případě Rapidů pro papaláše a jinou kancelářskou havěť. Ty mají ovládání radia na volantu, loketní opěrky, kliky a zrcátka v barvě a vůbec spoustu další výbavy kterou strašně potřebují.

sebi
Uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: 18.5.2013 16:25

Re: Pracovní, služební a dispečerské vozy

Příspěvek od sebi » 28.2.2015 8:53

9001 píše:MF: Škoda je trochu jako SOR. Když si DPP objednal socku, tak dostal socku... Třeba před lety platilo, že Škoda dokázala slevit Octavii o 150 000 pokud to šlo přes leasing. :twisted: , takže chyba bude asi jinde než ve Škodě. A jenom ***** by zlevnoval na úroven souseda z Nošovic, když nestíhá vyrábět :lol:
Na druhou stranu jini umi slevit i vic... Znamy pracoval v IBM, kde pred x lety kupovali 200 aut. Chteli octavky, Skodovka je ale s tlakem na cenu poslala do haje - koupili v te dobe zbrusu novou generaci Mercedesu C (combi), protoze mercedes klesl z cenikoveho dvojnasobku na nizsi konecnou cenu.

OT:Jen ted maji problem kdyz prijedou k zakaznikovi. Jak jim vysvetlit, ze 5 lidi k nemu jede z 5ti ruznych mist 5ti mercedesy - a ze ty mercedesy dostali levneji nez octavku? :D

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pracovní, služební a dispečerské vozy

Příspěvek od 9001 » 28.2.2015 8:38

7001: Taky jsem to auto viděl v rychlosti.

MF: Škoda je trochu jako SOR. Když si DPP objednal socku, tak dostal socku... Třeba před lety platilo, že Škoda dokázala slevit Octavii o 150 000 pokud to šlo přes leasing. :twisted: , takže chyba bude asi jinde než ve Škodě. A jenom ***** by zlevnoval na úroven souseda z Nošovic, když nestíhá vyrábět :lol:

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Pracovní, služební a dispečerské vozy

Příspěvek od MF » 27.2.2015 23:47

gabuliatko píše:
MF píše:Kdyz bych chtel auto s trochu lepsi vybavou tak ho poridim lacineji a tenhle soused z Boleslavi si může políbit sos.
Osobně nechápu proč se nepočkalo na Fabii III.
Tak jednak je honil cas a druhak to kupujou nejak po kouskach aby nemuselo byt vyberko. Nicméně nejaka dalsi fabie je furt na nic pač je to porad stejny uzky podvozek a drkate tam do sebe loktama. To uz je lepsi oktavka.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Pracovní, služební a dispečerské vozy

Příspěvek od gabuliatko » 27.2.2015 22:32

MF píše:Kdyz bych chtel auto s trochu lepsi vybavou tak ho poridim lacineji a tenhle soused z Boleslavi si může políbit sos.
Osobně nechápu proč se nepočkalo na Fabii III.

Odpovědět