Orientační a informační systémy

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Petr » 17.9.2009 22:50

mirek píše:Netušíte, co zase budou v listopadu měnit? #-o Snad to bude jen ta Letná.
Bude hůř :-)

VIKtor
Uživatel
Příspěvky: 200
Registrován: 08.8.2008 11:58

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od VIKtor » 17.9.2009 19:49

Damir Holas píše:
Zakutaleny.banan píše:A o drobnou pozornost nestojim, bohate staci, kdyz ta schemata priste uz budou v poradku.:)
Jen si ji poslat nech, bude plně zasloužená. :)
Jo, taky bych si jí nechal poslat - aspoň nějaká satisfakce za šedivé vlasy :lol: A pak napiš co ti poslali - osobně tipuju cosi jako propisku :lol:

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Damir Holas » 08.9.2009 19:23

mirek píše:Netušíte, co zase budou v listopadu měnit? #-o
Zaslechl jsem, že by se měla pro tramvaje zprovoznit Badeniho ulice.

mirek
Uživatel
Příspěvky: 76
Registrován: 19.8.2009 13:27

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od mirek » 08.9.2009 19:18

DPP píše:(...) Náprava celé této pro nás nepříjemné situace bude provedena k 1.listopadu 2009, kdy budou vydávána schémata nová k předpokládaným změnám v linkovém vedení. (...)

Netušíte, co zase budou v listopadu měnit? #-o Snad to bude jen ta Letná.

Uživatelský avatar
hyaho
Uživatel
Příspěvky: 187
Registrován: 08.8.2009 21:25
Bydliště: PRAHA

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od hyaho » 08.9.2009 16:21

Tak tomu kdo zná DPP snad ani nikdo neuvěří, spíš půjde o něco menšího než kapklu v moři :lol:

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Oskar » 08.9.2009 15:22

DPP píše:Dobrý den,
děkujeme za upozornění na chybné schéma ve vozech tramvají, bohužel musíme konstatovat, že chyby ve schématu linkového vedení jsou na straně DP, a.s.. Náprava celé této pro nás nepříjemné situace bude provedena k 1.listopadu 2009, kdy budou vydávána schémata nová k předpokládaným změnám v linkovém vedení. Celá záležitost byla důrazně projednána s pracovníkem odpovědným za výrobu výše zmíněných schémat a následně byla řešena finančním postihem. Za vzniklou situaci se ještě jednou velice omlouváme a děkujeme Vám za Vaše upozornění.
Bohužel z Vašeho e-mailu není patrná Vaše adresa na kterou bychom rádi zaslali drobnou pozornost jako omluvu. V případě Vašeho zájmu prosím o zaslání adresy.
=D> =D> =D> Že by se konečně DPP začal měnit k lepšímu? Nebo jde jen o kapku v moři?

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Damir Holas » 08.9.2009 14:42

Zakutaleny.banan píše:A o drobnou pozornost nestojim, bohate staci, kdyz ta schemata priste uz budou v poradku.:)
Jen si ji poslat nech, bude plně zasloužená. :)

Zakutaleny.banan
Uživatel
Příspěvky: 93
Registrován: 14.2.2007 11:14

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Zakutaleny.banan » 08.9.2009 14:25

8750 píše:Dnes jsem se podíval na nové schéma metro + tram a zděsil jsem se. Kromě tradičních chyb, jako neznázornění některých zastávek, je tu chyba docela zásadní, a to 15 přes Vltavskou a Hradčanská v provozu - je sice ve výluce, ale ostatní odklony tam zakresleny jsou, takže je to přinejmenším matoucí.
Mailova reakce DPP na moje upozorneni:
DPP píše:Dobrý den,
děkujeme za upozornění na chybné schéma ve vozech tramvají, bohužel musíme konstatovat, že chyby ve schématu linkového vedení jsou na straně DP, a.s.. Náprava celé této pro nás nepříjemné situace bude provedena k 1.listopadu 2009, kdy budou vydávána schémata nová k předpokládaným změnám v linkovém vedení. Celá záležitost byla důrazně projednána s pracovníkem odpovědným za výrobu výše zmíněných schémat a následně byla řešena finančním postihem. Za vzniklou situaci se ještě jednou velice omlouváme a děkujeme Vám za Vaše upozornění.
Bohužel z Vašeho e-mailu není patrná Vaše adresa na kterou bychom rádi zaslali drobnou pozornost jako omluvu. V případě Vašeho zájmu prosím o zaslání adresy.
Docela me to potesilo... A o drobnou pozornost nestojim, bohate staci, kdyz ta schemata priste uz budou v poradku. :)

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od dušan » 07.9.2009 8:39

KGX 63 píše:Aby jsme nekritizovali jen autobusy a tramvaje, jeden priklad z dnesniho rana z metra: pravidelny odjezd prvniho spoje z Haji by mel byt ve 4:34:15, jeste nez padla 34.minuta byl na hodinach udaj jiz 1:18, tudiz odjezd musel byt jiz ve cca 4:32:45 tj.o 90s driv. Tak jsem se holt 11 minut kochal obklady nasi stanice :-) a pak prej ze je na metro spoleh :-))
no to je tedy odvaz nedodržet první ranní spoj, na který mají lidé navázánu další dopravu - já bych se díky tomu třeba nedostal včas do motola, neb by mi ujela linka 10 ve 4:58 na IPP!!!

Uživatelský avatar
KGX 63
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 30.1.2007 13:16
Bydliště: jižní konečná metra C

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od KGX 63 » 07.9.2009 6:43

Aby jsme nekritizovali jen autobusy a tramvaje, jeden priklad z dnesniho rana z metra: pravidelny odjezd prvniho spoje z Haji by mel byt ve 4:34:15, jeste nez padla 34.minuta byl na hodinach udaj jiz 1:18, tudiz odjezd musel byt jiz ve cca 4:32:45 tj.o 90s driv. Tak jsem se holt 11 minut kochal obklady nasi stanice :-) a pak prej ze je na metro spoleh :-))

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od willyjeff » 06.9.2009 16:47

KGX 63 píše:A to je právě ten rozdíl Praha / mimo Prahu. Tam jsou lidi rádi, že jim vůbec něco přijede a prostě už dopředu počítají s tím, že na zastávce musí být včas, spíš o malinko dřív. Jinak ale souhlas, jak se vypořádat s jř na každým řidiči.
Když jsem jezdil na ZŠ a SŠ tak jezdil autobus v 6:06, 7:30, 8:45 směr město a 12:10, 13:25, 15:15, 16:35 směr vesnice. Víc nic. Od baráku k zastávce to je cca 1km. Dneska jsem vezl minimálně 5 lidí z Kobylisy na Ke Stírce. Chůze cca 1 minuta (maximálně), ale vyplatí se jim asi počkat. Jiný kraj jiný mrav :D

Uživatelský avatar
KGX 63
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 30.1.2007 13:16
Bydliště: jižní konečná metra C

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od KGX 63 » 06.9.2009 15:53

mart337 píše:Někdo se tady rozčiloval, že mu ujela tram o tři minuty. Přitom mu za sedm minut jela další. Co by dělal mimo Prahu, nebo na okraji Prahy, kde spoje jedou třeba jednou za hodinu, nebo třikrát denně?
A to je právě ten rozdíl Praha / mimo Prahu. Tam jsou lidi rádi, že jim vůbec něco přijede a prostě už dopředu počítají s tím, že na zastávce musí být včas, spíš o malinko dřív. Jinak ale souhlas, jak se vypořádat s jř na každým řidiči.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od willyjeff » 06.9.2009 15:13

vencavasek píše:...
A jak zde někdo psal, že by ve špičkách "zrušil KB", tak to je podle mě to úplně nejhorší, protože důsledkem by bylo v první řadě sjíždění jednotlivých spojů.
A při "Dnech bez jízdních řádů" se toto děje? Pokud by to byla oficiální politika na každý den, jistě by se odstranila většina "zdržovačů", kteří naschvál jedou pomaleji aby se neubíraly jízdní doby.

vencavasek
Uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 07.1.2007 15:10

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od vencavasek » 06.9.2009 15:06

mart337 píše:Pánové, klíííd. Hádáte se úplně zbytečně.
Vaše dilema je neřešitelné. Když dáte na Levského a Sídl. Modřany stejný čas, jak by se vám pak čas odjezdu zobrazoval na Apexu? Na autobusech taky nemaj stejný čas, když maj zastávky kousek od sebe.
Nedá mi to a upozorním, že u autobusů není problém mít na následujících zastávkách stejný čas odjezdu. Například linka 189 v úseku Sídl.Lhotka-Lhotecký les nebo 130 Sídl.Stodůlky-Kovářova (zde tedy jen brzy ráno a pozdě večer)

A jak zde někdo psal, že by ve špičkách "zrušil KB", tak to je podle mě to úplně nejhorší, protože důsledkem by bylo v první řadě sjíždění jednotlivých spojů.

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od mart337 » 06.9.2009 0:17

Pánové, klíííd. Hádáte se úplně zbytečně.
Vaše dilema je neřešitelné. Když dáte na Levského a Sídl. Modřany stejný čas, jak by se vám pak čas odjezdu zobrazoval na Apexu? Na autobusech taky nemaj stejný čas, když maj zastávky kousek od sebe. Přeháníte to. Proč se rozčilovat.
Ono to v současném stavu není zas tak strašný. Akorát si řidič musí uvědomit, jak je na tom s časem a podle toho se honit a nebo šourat. Je to tak.
Ve špičce máš většinou co dělat, abys stíhal, no a ráno nebo večer si jedte piánko podle toho, jak je rozpis. Když to někomu nemyslí a jede jak o závod a pak na KB čeká 5 minut?! Je to v lidech. Kdo chce, najde si optimální řešení, počká tam, kde je to potřeba (MA) a ne na KB. Totéž platí o přestupních bodech.
Když za mnou jede něco co jede pak jiným směrem a lidi řeší přestup, tak taky s klidem počkám až si přestoupí a pak jedu.

Odpovědět