Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od gabuliatko » 24.8.2010 12:45

stačí první deštík a budou na šedivo, pak jedna napíchnutá sanita či cajti a bude se to předělávat

Polaanek
Uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: 26.4.2007 16:16

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Polaanek » 24.8.2010 12:22

Pokud někdo z vás doufal, že ty kousky zábradlí na zastávkách Národní divadlo budou jiné než červeno-bíle, tak marně. Dnes jsem šel okolo, a svářeči do nich vevařovali další trubky a po nich šel natěrač se štětkou a kýblem býlé barvy. Takže tak.

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od kasme » 24.8.2010 10:55

a už jela i od Hradčanské :)

http://mo.ttnz.cz/kamery/archiv/hradcan ... 0.jpg.html

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od kasme » 24.8.2010 9:31

zřejmě začala kolaudace Hradčanské :) 5521 vyčkává u smyčky Špejchar směr Hradčanská

http://mo.ttnz.cz/kamery/archiv/letna3/ ... 7.jpg.html

Uživatelský avatar
Marek B.
Uživatel
Příspěvky: 455
Registrován: 17.6.2004 14:40
Bydliště: Praga Caput Regni Bohemiae

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Marek B. » 23.8.2010 23:12

XSC: Logiku bych v tom nehledal. Proč jsou kostky tady a na Lazarské x Myslíkově v historickém centru, jde projede 5 aut denně je asfalt? Obytná zástavba je na obou křižovatkách. Značí to totální nekoncepčnost a nekoordinovanost dopravních staveb v Praze.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 23.8.2010 23:02

Fořtík píše:Ono denní hlasitost, stejně jako hlasitost RCA na 3 se tam automaticky nastavuje při každém startu tramvaje, respektive při každém zmrtvýchvstání apexu. ;-)
Nebyl jsem si jist, ale myslel jsem si to a skutečně jako cestující i řidič - zejména při působení jako svačinář několikrát do měsíce "narážím" v denních hodinnách na až neslyšitelné, tedy noční nastavení hlášení v tramvajích (a v kabině i "odposlechu"/RCA).

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1568
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od XSC » 23.8.2010 22:17

kasme píše:na Hradčanské i Letné se finišuje... :)
Ty kostky v křižovatce s Badeniho mi přijdou jako špatný nápad, když tudy povede hlavní trasa ještě tak 2 roky. Je to zvláštní, zvlášť když následující výjezd ze smyčky je vyasfaltován.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Fořtík » 23.8.2010 22:00

Ono denní hlasitost, stejně jako hlasitost RCA na 3 se tam automaticky nastavuje při každém startu tramvaje, respektive při každém zmrtvýchvstání apexu. ;-)

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od kasme » 23.8.2010 21:31

Naposledy upravil(a) kasme dne 23.8.2010 23:54, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od chemik » 23.8.2010 21:07

No, ono těch 6% to možná není, to je asi trochu nadhodnocené číslo ;)

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Bobik » 23.8.2010 20:34

No počkej, tím ale potvrzuješ to, co MM napsal! Někdo z těch 6% to tam nastavil, no a protože 75% s tím neumí a 19% je to buřt, tak to tam je nastavený dokud to někdo z těch 6% zas nepředělá.... :lol:

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od chemik » 23.8.2010 20:30

MM-Mikulovsky píše:Ovšem také sleduji, že někteří kolegové tramvajáci mají i přes den nastavenou noční hlasitost hlášení, jenž je skutečně v denním ruchu naprosto nedostatečná.
Teda Milane, s tímhle nemohu souhlasit. Nastavit hlášení na NOC, by dle mých poznatků dokázalo tak maximálně 6% ze všech řidičů, protože 75% řidičů s APEXem neumí a zbylým 19% je buřt, jakej režim tam maj

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 23.8.2010 19:45

XSC píše:
demon píše:Rejpavej protiargument s nehlášenim zastávek klidně vznesu já, páč sem se s tim osobně nesetkal tak 10 let a o tom, že se to občas stává, vim jen z hlášení neshody a ujišťuju, že je to velmi zřídka...
S nehlášením zastávek se u tramvají taky moc často nepotkávám. Ale u autobusů je nehlášení nebo posunutý hlásič dost častý, zvlášť na trasách se zastávkami na znamení. Stačí i hlášení přepnuté na noční tichý provoz a není slyšet skoro nic.
Taky někdy zapomenu občas nějakou zastávku odhlásit nebo naopak se mi podeří (např. díky citlivosti tlačítka a nadskočení tramvaje (nejčastěji hlásím před zastávkou/při vjezdu do ní, jen když vím, že v ní budu kvůli KB čekat na čas až v ní), ale dřív nebo později na problém musí každý řidič tramvaje přijít (byť třeba narozdíl ode mne neposlouchá hlášení), protože na hlášení zastávek je navázáno radiové stavění výhybek. U autobusů asi nic navázáno na hlášení není, čili to nenutí řidiče hlásit správně. Jinak zrovna dnes jsem na Poštovce ZC řidiče X9 upozornil, že odhlásil teprve Kotlářku (v níž jsem nastoupil). Ovšem také sleduji, že někteří kolegové tramvajáci mají i přes den nastavenou noční hlasitost hlášení, jenž je skutečně v denním ruchu naprosto nedostatečná.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1568
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od XSC » 23.8.2010 19:15

demon píše:Rejpavej protiargument s nehlášenim zastávek klidně vznesu já, páč sem se s tim osobně nesetkal tak 10 let a o tom, že se to občas stává, vim jen z hlášení neshody a ujišťuju, že je to velmi zřídka...
S nehlášením zastávek se u tramvají taky moc často nepotkávám. Ale u autobusů je nehlášení nebo posunutý hlásič dost častý, zvlášť na trasách se zastávkami na znamení. Stačí i hlášení přepnuté na noční tichý provoz a není slyšet skoro nic.

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od cwapa » 23.8.2010 18:57

P_V píše:...Kdy se ti to naposledy stalo že řidič nehlásil...
Včera :smt119 .

Odpovědět