Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...
Moderátor: TRAM-FÓRUM
-
gabuliatko
- Uživatel
- Příspěvky: 2861
- Registrován: 10.10.2007 13:22
Příspěvek
od gabuliatko » 10.9.2010 17:16
MF píše:Láďa píše:Tak by zastavily na kolejích, no

Vzhledem k tomu, že tam staví jen jednosměrně a navíc pak stejně odbočují vlevo by se to nabízelo. Akorát by se tam hald musel udělat na kolejích vyhrazený pruh + patřičné DZ... Když už jsem u toho značení vyhrazených jízdních pruhů pro BUSy vedoucí po TT, všiml si někdo, že při letní výluce Plzeňské, kdy byla povolena (?) jízda busů po kolejích směrem nahoru a stavělo se v zastávkách ED , že tam chybělo jakékoliv DZ v tomto smyslu?
první den výluky jezdily BUSy ZC s IAD a protože kolo trvalo 2x tak dlouho a pěšky to bylo rychlejší, udělaly se během tohoto dne 2 změny - vyplo se SSZ Kotlářka a přestěhovaly se BUSy na koleje. DZ zastávka autobusu a zákaz zastavení zůstaly (nesmyslně) na svých původních místech a sloužily znovu na konci výluky, kdy BUSy zas jezdily s IAD. Jestli to první někdo povolil, netuším.
Současné zastavování BUSů a tramvají je tuším linitováno osovou vzdáleností kolejí. Vzhledem k blízkým obloukům a chodníku by to mohlo být limitující.
Vídeň s BUSy na kolejích a IAD (sice zde mizivou) po ostrůvku, to zní zajímavě.
Moje poznámky neznamenají, že nejsem proti, jsem pro všema deseti.
-
MF
- Uživatel
- Příspěvky: 4273
- Registrován: 04.3.2007 19:28
Příspěvek
od MF » 10.9.2010 16:58
Láďa píše:Tak by zastavily na kolejích, no

Vzhledem k tomu, že tam staví jen jednosměrně a navíc pak stejně odbočují vlevo by se to nabízelo. Akorát by se tam hald musel udělat na kolejích vyhrazený pruh + patřičné DZ... Když už jsem u toho značení vyhrazených jízdních pruhů pro BUSy vedoucí po TT, všiml si někdo, že při letní výluce Plzeňské, kdy byla povolena (?) jízda busů po kolejích směrem nahoru a stavělo se v zastávkách ED , že tam chybělo jakékoliv DZ v tomto smyslu?
-
Láďa
- Uživatel
- Příspěvky: 954
- Registrován: 24.8.2009 22:07
Příspěvek
od Láďa » 10.9.2010 16:52
gabuliatko píše:9001 píše:Obousměrná vídeň na Čechově náměstí bude asi utopie, že A.
s provozem BUSů ?
Tak by zastavily na kolejích, no

-
gabuliatko
- Uživatel
- Příspěvky: 2861
- Registrován: 10.10.2007 13:22
Příspěvek
od gabuliatko » 10.9.2010 16:42
9001 píše:Obousměrná vídeň na Čechově náměstí bude asi utopie, že A.
s provozem BUSů ?
-
9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
-
Kontaktovat uživatele:
Příspěvek
od 9001 » 10.9.2010 16:16
Obousměrná vídeň na Čechově náměstí bude asi utopie, že A.
-
Absolut
- Moderátor
- Příspěvky: 5319
- Registrován: 21.12.2005 12:28
- Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...
Příspěvek
od Absolut » 10.9.2010 16:10
MM-Mikulovsky: Tak geodeti Ti trošku kecali, ale jen malinko

Změny zastávek tam MČ P10 chce, ale rozhodně ne tak, jak to navrhuješ. Ještě se o tom nejednalo, takže je předčasné o tom tady spekulovat, až to bude jasné, tak se to určitě provalí.
-
MM-Mikulovsky
- Uživatel
- Příspěvky: 8468
- Registrován: 24.1.2010 10:44
- Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
-
Kontaktovat uživatele:
Příspěvek
od MM-Mikulovsky » 10.9.2010 15:13
Dnes jsem jezdil dopoledne 4ku a
na Čechově náměstí se motaly dvě party geodetů. Jednou jsem tam musel na WC a
kolem jednoho z nich jsem šel, tak jsem se zeptal co vyměřují. Tvrdil, že se do konce měsíce musí vypracovat projekt na REKO celého uličního prostoru (tedy včetně chodníků, ale základem je prý TT). Prý potřebovali ještě doměřit ulici včetně odboček až ke křižovatce KOH-I-NOOR. Začátek reko úseku prý má být na křižovatce Francouzská x Ruská - čili cca od místa o němž jsem tu nedávno psal
viewtopic.php?f=13&t=684&st=0&sk=t&sd=d ... 60#p132117 jak sním, že by tam mohla TT mít méně zatáček a zbylé o větších poloměrech a ukončené náběhy
Když už se prý má dělat celý uliční profil, tak bych nakonec v oblasti provedl tyto změny zastávek: Ruská DC (spíše bych ji přejmenoval na Krymská DC, protože stejnojmenná zastávka ZC je jí nejblíže), Ruská ZC by zůstala cca v současné poloze (ovšem díky přisunutí koleji k chodníku by byla nově bezbariérovou), Vršovické náměstí DC bych si nejlépe představoval za západní stranou Vršovického zámečku (v místě, kde kvůli zrušení esíčka je osa posunuta východně, aby kolej DC byla u chodníku), Vršovické náměstí ZC by zůstala cca v současném místě - západně od křížení s ulicí Žitoměřskou (možná trošinku západněji - na úrovni dnešní stejnojmenné zastávky DC), navrhoval bych vznik nové zastávky východně od křížení s ulicí Žitoměřskou (aby v době neprovozování linky 4 ukončené v ulici Minské přibližně rozpůlila mezeru mezi zastávkami linky Vršovické náměstí a KOH-I-NOOR)
-
MOp
- Administrátor
- Příspěvky: 4767
- Registrován: 18.1.2007 22:38
- Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
-
Kontaktovat uživatele:
Příspěvek
od MOp » 10.9.2010 14:53
A treba odstavovani dvojek na prestavky na predjizdce te nenapadlo?
-
MF
- Uživatel
- Příspěvky: 4273
- Registrován: 04.3.2007 19:28
Příspěvek
od MF » 10.9.2010 14:39
Mě se na to, co se bude dít ptal zelinář a další pán se k rozhovoru přidal a právě říkal, že na nějaké schůzi (zastupitelstva) se mluvilo o tom, že linka 2 má být ukončena na Zelené. Bezďák stánek taky nějak má skončit každým dnem, stejně jako zelinář, který má mít náhradní kamenný krámek. Jo, jinak autobazar, kde má být smyčka již ukončil činnost a na jeho plotě bylo zdůvodnění, že z důvodu prodloužení tramvajové trati...se stěhuje na Bělohorskou.
-
Karosák
- Uživatel
- Příspěvky: 3896
- Registrován: 07.2.2008 18:49
- Bydliště: Wydzielone korytarze
-
Kontaktovat uživatele:
Příspěvek
od Karosák » 10.9.2010 11:52
MOp píše:Stavba musi letos zacit, termin, ktery mam vsak s uvedenym nekoresponduje. Soucasne obratiste by melo byt likvidovano az v 1. polovine pristiho roku.
At to tam vydrzi aspon do Vanoc, jsem si kvuli tomu zapsal pingpong na Podbabe, abych si jeste uzil smycku..to by neslo takhle

-
MM-Mikulovsky
- Uživatel
- Příspěvky: 8468
- Registrován: 24.1.2010 10:44
- Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
-
Kontaktovat uživatele:
Příspěvek
od MM-Mikulovsky » 09.9.2010 20:44
MOPem uvedená informace má logiku - Proč omezovat provoz na současné TT i během výstavby nového úseku? Vysvětlitelné (zejména uživatelům té TT) je, že se prvně postaví prodloužení a až kvůli REKO stávající TT a jejímu propojení s novou se zavře ona. Jinak v současné době se v DP podepisuje oběžník s novým trvalým linkovým vedením TRAM, jehož součástí je i "dlouhodobý odklon linky 2" (s konečnými Petřiny a Podbaba).
-
Bobik
- Uživatel
- Příspěvky: 4895
- Registrován: 23.6.2008 21:02
- Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice
Příspěvek
od Bobik » 09.9.2010 20:35
MF píše:.... ukonceni linky 2 na prejezdu pred Zelenou.
Pokud to tak bude (i přes nesoulad s MOpovými termíny), chápu správně že na dvojce budou tím pádem muset být kachny?
A to se vyplatí? Tedy pokud to není kachna

(čímž nechci zpochybňovat zdroje MF).
-
MOp
- Administrátor
- Příspěvky: 4767
- Registrován: 18.1.2007 22:38
- Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
-
Kontaktovat uživatele:
Příspěvek
od MOp » 09.9.2010 15:04
Stavba musi letos zacit, termin, ktery mam vsak s uvedenym nekoresponduje. Soucasne obratiste by melo byt likvidovano az v 1. polovine pristiho roku.
-
MF
- Uživatel
- Příspěvky: 4273
- Registrován: 04.3.2007 19:28
Příspěvek
od MF » 09.9.2010 14:44
nevite nekdo jestli je pravda, ze od 1. 10. Po pusteni Prasnaku se ma zacit neco dit i v Podbabe? Konkretne likvidace smycky a ukonceni linky 2 na prejezdu pred Zelenou.
-
MOp
- Administrátor
- Příspěvky: 4767
- Registrován: 18.1.2007 22:38
- Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
-
Kontaktovat uživatele:
Příspěvek
od MOp » 09.9.2010 8:49
K tomu, k čemu slouží i na Hradčanské - vytváří stopčáru před SSZ.