Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Bobik » 14.3.2012 17:47

Willy - pokud má dojezdovej čas a nesmí použít majáky, tak se musí chovat jako každý ostatní účastník provozu, vyjímku v předpisech nemá. Pokud někdo chce, aby sanitky byli zpátky na stanovištích včas, ať jim vyjímku udělí, nebo povolí majáky. Pošťák taky musí být někde v čas, čili má "prekérku" stejně jako saniťák, ale jeho jízda po kolejích se "netoleruje". Ovšem kde je rozdíl?

TJ - pokud policajti někde něco řeší a tudíž stojí "blbě", mají od toho takový ty světýlka na střeše. Jinak pro ně platí to samé co pro ostatní účastníky provozu.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4085
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od P_V » 14.3.2012 17:43

OMH píše:osobně jsem pro, povolit pcr jízdu po kolejích ofiálně, nemáme policie proto, aby stála v koloně. Koho bych trestal jsou sanitky nejedoucí k případu, převozní sanitky, bezpečnostní agentury atd.
Na to přece mají diskotéku. Jestli spěchá k případu, nebo na záchod, musí na sebe upozornit, že nejede podle pravidel.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od OMH » 14.3.2012 17:28

osobně jsem pro, povolit pcr jízdu po kolejích ofiálně, nemáme policie proto, aby stála v koloně. Koho bych trestal jsou sanitky nejedoucí k případu, převozní sanitky, bezpečnostní agentury atd.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3141
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od trainzjohny » 14.3.2012 17:08

P_V píše:9001: Asi snad že by policajt měl být příkladem, ne? Když porušuje pravidla, která sám jindy vynucuje, tak tím jaksi snižuje důvěru v systém, který reprezentuje.
Ve mě to spíš budí dojem že něco řeší a tedy pracuje jak má a to ve mě nevzbuzuje žádnou nedůvěru, NAOPAK !
Na druhou stranu chápu že většina lidí myslí jinou částí než tou která byla k tomu určená a tak jim nedochází zásadní věc - PROČ TAM ASI TAK "BLBĚ" STOJÍ - PROTOŽE BLÍZKO NĚCO ŘEŠÍ A NEMAJÍ ČAS ZTRÁCET HLAVU S PARKOVÁNÍM
Je příjemné vidět že nestojí u měkáče/stanice a nic nedělají. A také schvaluji že zbytečně nemají při stání puštěnou diskotéku. Přijde mi že je mnoho jiných opravu špatných věcí co policii vytýkat lze, ale zrovna tohle není ani špatné, ani vytýkání hodné.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od willyjeff » 14.3.2012 16:54

pawel píše: IZS se po kratkem postavani v kolone zaradila za tramvaj do kolejoveho pasu, protoze proc by prece cekala spolu s ostatnimi na odboceni ke strakovce.
Co jsem se tak doslechl, tak pokud se sanitka vrací na své stanoviště (tedy vrací se z nemocnice) tak má také nějaký dojezdový čas, kdy tam má po zásahu dojet. Ale majáky použít nesmí, takže pro sanitkáře je to dost prekérka. Nechápu ale, proč by mi to mělo vadit?

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2386
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od pawel » 14.3.2012 16:51

ja nikomu 7A7 7777 nezavidim, ba naopak. akorat vim, ze to znamena, ze dotycny nekoho podmaznul, aby mohl tuto znacku mit - a to se mi rozhodne nelibi.
nedavno jsem jel do prace. marianske hradby, chotkova, klarov - vsude zacpa. a v kolone me prekvapila auta PCR i IZS. PCR ovsem zanedlouho dosla trpelivost, a tak nasi tramvaj v krizovatce a v zatacce zleva predjela. IZS se po kratkem postavani v kolone zaradila za tramvaj do kolejoveho pasu, protoze proc by prece cekala spolu s ostatnimi na odboceni ke strakovce.
vcera pro zmenu cca v 9 vecer projela temer prazdnou narodni tridou skodovka PCR - ritila se po tram pasu a zvirila prach/pisek/?, takze si lidi na chodnicich museli davat ruce pred oblicej - a co teprve na peronech zastavky ND.
ze toto hlucne a otravne producirovani na ukor vsech obyvatel jiste neni nutne a ze se daji jizdy PCR/IZS provadet civilneji, vime ze zemi na zapad od nas.
Naposledy upravil(a) pawel dne 14.3.2012 16:54, celkem upraveno 1 x.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4085
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od P_V » 14.3.2012 16:45

9001: Asi snad že by policajt měl být příkladem, ne? Když porušuje pravidla, která sám jindy vynucuje, tak tím jaksi snižuje důvěru v systém, který reprezentuje.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Absolut » 14.3.2012 16:42

Zeptejte se na příslušné městské části proč nechce platit za údržbu zatravnění TT a až potom tady blijte tahle moudra.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od 9001 » 14.3.2012 15:50

pawel: Bež si svůj anti schwarzcismus vybíjet jinam... 7

Mě osobně docela začíná srá...t tenhle hon na PČR, RZS resp. celý IZS. V Metru přes celou stránku fotka auta PČR na chodníku a za ním stálo další normální. Myslím nějaký Focus. To samozřejmě zůstalo bez zájmu, protože za něj by nedostal 500 kč jako odměnu.... To samé jako kmotrovské RZ. Do háje co jim závidí? Že mají 7A7 7777? A co jako. Mě je jedno co mám za plechy na autě... Jsme divná společnost.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2386
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od pawel » 14.3.2012 15:33

kvuli zasahu zachranaru v tunelu?? to jim nestaci 2+2 (resp. 3+3) pruhy nad vetsinou blanky?
kvuli usnadneni prace zachranaru navrhuju zrusit vsechny preferencni prvky pro tramvaje, autobusy a chodce; travniky v celem meste nahradit asfaltem a vltavu jakoz i jina vodstva zakryt novym patrem pro IZS. vzdyt clovek nikdy nevi, co se muze stat. priste prijdou na radu stromy a prizemni patra domu, ktera budou nove prujezdna...

Uživatelský avatar
petr03
Uživatel
Příspěvky: 415
Registrován: 10.3.2010 11:16
Bydliště: Praha

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od petr03 » 14.3.2012 14:52

Zrovna ty davy tam ale předpokladem jsou. Stadion sparty, oslavy "1.máje", "vojenské přehlídky" - to se asi už nevratí. Ví bůh, proč takto bylo rozhodnuto. Ale trava by tam byla pěkná.

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Bobek » 14.3.2012 14:30

Třeba předpokládají pohyb davů kolem stadionu (i když, kam by ty davy došly, žejo). Nebo by to mohlo být kvůli případnému zásahu záchranářů v tunelu.

Uživatelský avatar
Looki
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 02.12.2010 11:29
Bydliště: Praha 6

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Looki » 14.3.2012 14:24

pawel píše:ad povrchové úpravy TT ul. M. Horákové: proc nenechaji OS tam, kde nebude travnik? dlazba znamena zbytecne penize navic a pokuseni IAD vc. "zachrannych slozek" si zkracovat cestu pres TT. uz jste nekdy videli sanitku (nevezouci pacienta) nebo auto PCR stat v zacpe? ja ne...
Miladě Horákový by slušela tráva od Letenskýho náměstí až po Prašňák, ale samozřejmě je to nákladnej špás.
Smysl zadláždění mezi Špejcharem a Spartou mi ale taky uniká...

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2386
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od pawel » 14.3.2012 13:39

ad povrchové úpravy TT ul. M. Horákové: proc nenechaji OS tam, kde nebude travnik? dlazba znamena zbytecne penize navic a pokuseni IAD vc. "zachrannych slozek" si zkracovat cestu pres TT. uz jste nekdy videli sanitku (nevezouci pacienta) nebo auto PCR stat v zacpe? ja ne...

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od kasme » 13.3.2012 22:00

Reko TT Nábřeží Kapitána Jaroše 12.3.2012
http://www.youtube.com/watch?v=a1_V_HAX4pM
Lukas20091 píše:Jak to dnes 13.3.2012 vypadá na Horoměřický ,jen připravená díra pro koleje :wink:
http://lukas20091.galerie.cz/5668017-13.3.2012#%20

Odpovědět