Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od 9001 » 14.3.2012 22:53

Možná si je určit neumím, ale umím se smířit s realitou a konzumní společnosti.

Můj osobní názor, že na značkách se projelo pár milionů. To co si vyjmenoval ty, je za stovky miliard. Příklad z nedávna, jak Nečas letěl do USA kvůli Temelínu. Taky mu Obama lezl do zádi, že bydlel v luxusní rezidenci a nevím co ještě jenom proto aby se kývlo na to, že Temelín dostaví Američané a ne Rusové. Takhle by se dalo pokračovat vstříc celým světem. I v Norsku je korupce. Sice stát ji hraje na čistý, ale jenom mají důmyslnější systém jak ji schovat... Člověk je od podstaty chamtivý a stím se toho moc neudělá...

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2386
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od pawel » 14.3.2012 22:41

thriller2 píše:Denně vídám, jak tu naživo hrají GTA spíš ti na druhé straně. IZS to rozhoodně není.
souhlas, ale místo "spíš" bych tam napsal "i". dneska jsem třeba zažil 2x nedání přednosti chodci při odbočení doleva na SSZ. o nedání přednosti chodci na nesignalizovaném přechodu se raději ani nerozepisuju, tady si doopravdy může sáhnout do svědomí 95% českých řidičů a řidiček. taky jsem ale před chvílí slyšel průjezd sanitky po prázdné patočkově/bělohorské s houkačkou - minimálně od kajetánky po vypich. je to v deset večer nutné? není.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2386
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od pawel » 14.3.2012 22:35

9001: v jiných zemích je bylo možno si za RZ na přání připlatit a peníze by šly "nám všem" - ne úředníkům. proč se to asi u nás znemožnilo?

promiň, ale mám pocit, že nedokážeš určit morální standardy. kdo žije s tím, že korupce typu RZ je standardem, lehko přijme časem názor, že i korupce typu jízdenky, IPB, ČKD, LTO, gripeny etc. je také normální. umíš jen poměřovat zlé a horší, ne formulovat dobré. lidé jako ti jen přežívají a přizpůsobují se, ale nedokáží posunout společnost dál.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od XSC » 14.3.2012 22:33

9001 píše:Ano značky mi přijdou jako prkotina, na které si vlastně vydělá jenom ten úřední co je dává. Na jízdenkách se projíždí peníze náš všech. V tom bych viděl ten podstatný rozdíl.
Obvykle bývá jedno spojeno s druhým. Takže když vidíš auto s kmotrovskou značkou, můžeš čekat, že dotyčný bude namočený i v něčem horším.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od 9001 » 14.3.2012 22:25

thriller2: To mi připomnělo, jak se řešilo, že firma PET MEDIC má na svých autech modré majáky. Kdo nezná, jedná se o veterinární záchranku.
V diskuzi zazněl názor, který výsledně dostal i nejvíc +. Jsem radši když vezou pod majákem raného psa na veterinu, než prase do sněmovny...

thriller2
Uživatel
Příspěvky: 1074
Registrován: 19.2.2009 19:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od thriller2 » 14.3.2012 22:02

OMH píše:osobně jsem pro, povolit pcr jízdu po kolejích ofiálně, nemáme policie proto, aby stála v koloně. Koho bych trestal jsou sanitky nejedoucí k případu, převozní sanitky, bezpečnostní agentury atd.
Stejně tak nemáme zdravotníky, lékaře, hasiče atd atd proto, aby stáli v koloně, že. Koho bych já trestal jsou politici.
pawel píše:takže není divu, že řidiči IZS/PČR si ze svých výjezdů dělají videohru typu GTA naživo.
Denně vídám, jak tu naživo hrají GTA spíš ti na druhé straně. IZS to rozhoodně není.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od 9001 » 14.3.2012 22:00

pawel: Zbožné přání, ale bohužel nereálné. Korupce tu byla i za první republiky. Sice to tenkrát byly doutníčky a vínečka, ale pořád to byla. Ano značky mi přijdou jako prkotina, na které si vlastně vydělá jenom ten úřední co je dává. Na jízdenkách se projíždí peníze náš všech. V tom bych viděl ten podstatný rozdíl.

Asi se budu opakovat, ale bydlím u hasičárny, kde je i RZS a nějak majáky moc neslyším, když není fakt velký průser... Podle mě to s majáky dramatizuješ.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2386
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od pawel » 14.3.2012 21:46

OMH píše:osobně jsem pro, povolit pcr jízdu po kolejích ofiálně, nemáme policie proto, aby stála v koloně. Koho bych trestal jsou sanitky nejedoucí k případu, převozní sanitky, bezpečnostní agentury atd.
souhlas. každopádně je nutno stanovit jasná pravidla. situace, kdy celé den město houká, není normální. mimochodem, na "houkačky" podle vyjádření hygienika hmp žádná norma neexistuje. takže není divu, že to tu vypadá jak v džungli a řidiči IZS/PČR si ze svých výjezdů dělají videohru typu GTA naživo.

9001: korupce musí být potlačena a stigmatizována jako morálně a společensky nepřijatelný prohřešek, ať je kdekoli a v jakékoli míře. RZ jsou možná z tvého pohledu "drobnost", ale i tak nechutná a nepřijatelná. velké věci začínají u těch malých. jedině očista veřejného života zdola umožní očistu nahoře.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Bobik » 14.3.2012 20:06

Jasně 8-) , to byl jen obecný příklad, do detailu jsem zabíhat nechtěl. :D

9001: Chápu, Brusel, tam sedí euroúředníci. Frankenstain je proti nim jarní vánek.... :lol:

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4085
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od P_V » 14.3.2012 19:58

Bobik píše:... A stejně, jako se může vytvořit norma povolující jízdu PČR po kolejích obecně (například)...
Některé normy ale mají hlubší kořeny. Třeba když jsou někde koleje na samostatném tělese, lze předvídat, že jediné co tam pojede, je velká nápadná škatule zvaná tramvaj. Když zavedeme výjimku, že tam může přisvištět malá švestka bez majáku, bude ten provoz poněkud méně bezpečný, než když bude muset aspoň blikat.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od 9001 » 14.3.2012 19:08

bobik: Lidi? To možná bývalo. Dneska spíš Brusel :lol:

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Bobik » 14.3.2012 18:43

No a jsme zase zpátky na začátku. :D Normy vytvářej lidi, ne? A stejně, jako se může vytvořit norma povolující jízdu PČR po kolejích obecně (například), stejně tak se může vytvořit norma povolující určitou svítivost, nebo povolující šoupací okna jako ve staré T3 (například). Vše je jen o lidech. A řeči typu "tohle nikdo nepovolí" jsou o ničem. Vše je jen o lidech. Takže máme normy, které nikdo nedodržuje, neboť jejich dodržování není vyžadováno, protože ty normy jsou vesměs lidově řečeno trošku "na hlavu". Hlavně že dotyčný zpracovatel té normy má krytej zadek. #-o

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3141
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od trainzjohny » 14.3.2012 18:18

A myslíš že norma takové věci dovoluje ? Já tipuji, že svítivost bude daná nějakým předpisem.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Bobik » 14.3.2012 18:16

No dobře, blbej příklad :D tak třeba pekaři.
Vybijí baterku? V dnešní době LED diod žeroucích nulanulaprd a podobných technologií? Co jim brání mít světla ala naši dispečeři (modrý maják, pod ním žlutý pruh ledek) například? Dyť jim to nemusí zářit přes tři bloky.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od 9001 » 14.3.2012 17:58

Jsme zase otevřeli pandořinu skřínku.

willyjeff: Určitě to bude. Minimálně už jenom proto, aby doplnili vybavení a občas když vidím co sbírají, tak vyčistit...

pawel: Jak už mnohokrát opakuji. Kdyby byla korupce při rozdávání RZ jediná v tomto státě, tak je nám hej. :lol: Jenom je problém, že tohle se lépe prodá a hlavně se dožene nějaký řadový úředník v lepším případě řadový vedoucí a velké ryby jedou ve velkém.
Doporučuji včerejší Události, komentáře. Jak se dělá čurbes kvůli předraženým zakázkám na MHP. Oni to nedělají proto, aby někoho potrestali, ale aby to zlevnili. Trochu divné, že. Osobně bych to nazval, přesměrování výnosu do správných kapes současného osazení.

bobik: Ty asi moc nevidíš auta České pošty :lol: To jsou snad největší prasata na silnici a je jedno jestli sváží poštovní schránky s osobákem a nebo jedou s nakladákem.

Ty světýlka na střeše jaksi vybijí baterku, ale to je jenom technická.

Odpovědět