Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Trojský most

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 27.6.2014 22:57

Langsam píše:Zdravím. Má někdo informace o dokončování trojského mostu a propojení trati Nádraží Holešovice - Trojská? Slyšel jsem, že je tam nějaký problém se zavěšením troleje - projekt mostu s tím prý příliš nepočítá. :) Pak také je nějaká záludnost v napojení trati na most - výškově - směrově? Možná, jsou to ale jen hloupé fámy. Ví někdo více?
jó také jsem slyšel "fámu":
1.) že asi 15T #-o [-o< , tam nebudou moct jet, protože jim bude hrozit nadzvedávání podvozku z kolejí, pro nevhodný nájezd na most od Holešovic
2.) o údajném problému, jak zavěsit trolej - zde 100% souhlasím (respektive nenavrhl jsem to tu v minulosti zrovna já :lol: ) se vzpomenutou možností TV zavěsit na příčné dráty uchycené místo mezi kolmé sloupy (např. společné s VO) tak napnuté mezi šikmo visící (zejména z bočního pohledu na most + TT) ocelová táhla
3.) ještě také o tom, že jak je most de fakto zavěšený/lanový, tak mu prý hrozí jízdou TRAM rozkmitání = byl by údajně problém při míjení protijedoucích TRAM na mostě (asi pro protisměrné rozhoupání) = že tam asi bude muset být zákaz potkávání :shock:

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4083
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od P_V » 27.6.2014 22:32

Budou tam sloupy mezi kolejemi. Tady na fóru se tuším probíralo, že je to poněkud komplikované (kotvení základny) a nevzhledné, že se troleje mohly zavěsit na převěsy mezi táhly mostu.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3858
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Karosák » 27.6.2014 22:04

Směrově to jako probléme nevidím, ale žvást o tom, že není kam pověsit troleje se ke mně taktéž donesl... #-o

Langsam
Uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: 26.6.2014 23:11

Trojský most

Příspěvek od Langsam » 27.6.2014 17:57

Zdravím. Má někdo informace o dokončování trojského mostu a propojení trati Nádraží Holešovice - Trojská? Slyšel jsem, že je tam nějaký problém se zavěšením troleje - projekt mostu s tím prý příliš nepočítá. :) Pak také je nějaká záludnost v napojení trati na most - výškově - směrově? Možná, jsou to ale jen hloupé fámy. Ví někdo více?

Petr86
Uživatel
Příspěvky: 40
Registrován: 25.10.2013 13:33

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Petr86 » 27.6.2014 16:07

HOnzula píše:Momentálně se ale železniční výluka nechystá..
Ale zrovna o prázdninách začíná přestavba/modernizace žst. Hostivař.

HOnzula
Uživatel
Příspěvky: 194
Registrován: 23.9.2010 16:53

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od HOnzula » 26.6.2014 22:56

Zdravim. Nevíte někdo, kdo má dělat tu reko Hostivaře..jako třeba jestli to bude dělat Eurovia? Dneska jsem viděl ve stanici Praha Hostivař skládat kolejnice, je jich solidní kvantum. Momentálně se ale železniční výluka nechystá..tak si řikám, jestli to nebudou vozit odtud..

Uživatelský avatar
Syrda
Uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: 25.6.2005 16:04
Bydliště: Hradec Králové - Praha

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Syrda » 26.6.2014 21:33

Ten by se měl dělat při modernizaci železnice. Snad za 2 - 3 roky.

romanek763
problémový jedinec
Příspěvky: 300
Registrován: 28.1.2011 18:42
Bydliště: Praha 10

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od romanek763 » 24.6.2014 21:11

Bude se dělat na zahru i podjezd nebo ne? Myslím tím koleje

Jenda1989
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 22.6.2012 22:06

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Jenda1989 » 22.6.2014 23:50

Martin Šubrt píše:
Jenda1989 píše:Není v té Lazarské nějak přesloupkováno? #-o
Při jednom z rozjezdů zde stojí 3 sóla, která by se na první zastávku nevešla. Zastávka přerušená ulicí s pokynem u kostek ulice nezastavovat asi neprošla, takže máme jeden doplňkový noční sloupeček... Celá Lazarská je pasquil a zastávka Vodičkova taky, byť navrch je to huj, tak v souvislostech je to fuj - dodávám, není vina DP, ten dělal vše proto, aby vyšel vstříct a má největší zásluhu na tom, že to vypadá alespoň jakž takž na první pohled.
Dík Martine za info. Jó když se sejdou mozky tak to vždy stojí za to. =D>

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Martin Šubrt » 21.6.2014 11:26

"Strana zelených Praha 6:
Zastupitelstvo neschválilo návrh na udržení zastávky U Kaštanu. Realizovat se tak bude původní projekt Dopravního podniku - tedy přesun zasávky blíže k poliklinice.

Zelení hlasovali pro zachování zastávky U Kaštanu.

Hlasování předcházela dlouhá (a trochu jalová) debata o tom, nakolik může městská část ovlivnit záměry Dopravního podniku (zejména kvůli budoucím projektům). Podle vedení radnice je to téměř nemožné. Přesto nebyl schválen návrh zelených na zpracování analýzy možností, které má radnice při vyjednávání s dopravním podnikem."

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Martin Šubrt » 21.6.2014 11:25

Jenda1989 píše:Není v té Lazarské nějak přesloupkováno? #-o
Při jednom z rozjezdů zde stojí 3 sóla, která by se na první zastávku nevešla. Zastávka přerušená ulicí s pokynem u kostek ulice nezastavovat asi neprošla, takže máme jeden doplňkový noční sloupeček... Celá Lazarská je pasquil a zastávka Vodičkova taky, byť navrch je to huj, tak v souvislostech je to fuj - dodávám, není vina DP, ten dělal vše proto, aby vyšel vstříct a má největší zásluhu na tom, že to vypadá alespoň jakž takž na první pohled.

Jenda1989
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 22.6.2012 22:06

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Jenda1989 » 20.6.2014 22:16

Luky20091 píše:Dnešní stav z Lazarské :
http://www.simstudio.cz/stavby-galerie/ ... /19-6-2014
Není v té Lazarské nějak přesloupkováno? #-o

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od XSC » 20.6.2014 19:27

gabuliatko píše:To je akce vyrob sloupek s použitím dílů co máš ve skladu. Mě tedy nejvíc vadí, že nejsme schopni alespoň osvětlené vitríny.
Zrovna osvětlení na Lazarské chybět nebude, tam je i v noci světla dost. Ale jinak je to hnus.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3858
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Karosák » 20.6.2014 18:38

Moje oko privykne a hlavne aby tam byly informace predevsim aktualni, ale v kontrastu s nakupem high-tech vozu mi to pripada jako kauza RPcek-vsichni do toho davaji neco navic, jen Praha zase zkousi svoji "levnejsi" cestu. S digioznacniky se tape uz pomalu 10 let, jakoby to byl jaderny program. Nereknu do Hostivare, nebo Modran, ale pri RTT v srdci evropske metropole je to vostuda!

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4465
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od von Špilberk » 20.6.2014 18:04

9001 píše:on i mastodont ala Zelená/Otakarova taky není úplně k zahození.
On i starý mastodont by byl lepší než tohle. A ani se nemusí kupovat nové (když na to teda nemáme :prase ): stačí demontovat takové užitečné mastodonty jako Kublov ZC, Blatiny ZC, Krematorium Motol ZC i DC, Poštovka ZC a Hotel Golf ZC, a máme dost, ne. :wink:

Odpovědět