Tramvajové tratě a příslušenství
Moderátor: TRAM-FÓRUM
- Absolut
- Moderátor
- Příspěvky: 5319
- Registrován: 21.12.2005 12:28
- Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...
Re: Tramvajové tratě
To bylo v roce 1994 myslím. Během rekonstrukce úseku Pražského Povstání - Pankrác z klasiky na BKV fungovala trať Černokostelecká - UDDP jako dočasná open-air vozovna pro vozy z PA.
- Karosák
- Uživatel
- Příspěvky: 3896
- Registrován: 07.2.2008 18:49
- Bydliště: Wydzielone korytarze
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě
Teď vám jsem si vzpomněl při prohlížení SŽ #22 u fotografie ze smyčky Spořilov, že v době, podle mě také kolem roku 1997, možná v rozsahu +3, -2 roky, se na trati Černokostelecká-ÚDDP vytvořila obrovská šňůra tramvají v obou směrech. Taková vozovna pod širým nebem, řekl bych. Byl jsem tehdy ještě malý zmetek ve 2. třídě školních škamen a jezdívali jsme okolo této pozoruhodnosti naším IGK na chalupu. Na PrTkách jsem v článku o této trati nic k tomuto nezaregistroval. Každopádně to bylo velmi šotozajímavé, a divil bych se kdyby o tom nikdo nic nevěděl 
Vypadalo to asi jako nynější dočasná vozovna Vratislavice n.N., ale asi tak 25-30x větší
Vypadalo to asi jako nynější dočasná vozovna Vratislavice n.N., ale asi tak 25-30x větší
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě
To Radek31 Trochu se zklidni. Jdi se vytahovat jinam, kde to možná někdo vezme. Můžeš začít tím jak si naprosto dokonalý a bezchybný řidič..
To dpmet. Měl jsem spíš na mysli vytahování oblouků,takže do oblouku jede normálně,ale druhý vůz už obloukem jede rychlostí vyšši
To dpmet. Měl jsem spíš na mysli vytahování oblouků,takže do oblouku jede normálně,ale druhý vůz už obloukem jede rychlostí vyšši
Re: Tramvajové tratě
Pro p.9001radek31 píše:2 9001 - už jsem Ti to psal x-krát a napíšu to znovu - když na něco chceš reagovat, tak se napřed pokus pochopit, o čem je vůbec řeč - protože takhle to vypadá dost trapně
DPmPET napsal "Tak ono je prakticky jedno kolik se jezdí po křížení" a Tvá reakce: "Myslíš že když oblouk z BKV projedeš menší rychlostí, že bude k cestovat tolik, než když mu ještě ostřejší jízdou pomůžeš?"
chápeš ten rozdíl? křížení je něco jiného než oblouk!
Tak ono záleží o jakém poloměru je oblouk vyskládaný z panelů.U malých poloměrů se používají typy VL 8,VL 7,VL 5.U větších poloměrů VL 30,VL 15,VL 8.Proti cestování panelů v oblouku se většinou u malých poloměrů se provádějí zarážky ze starých kolejnic nebo se kaloun vyleje prostým betonem.
Samozřejmě se nedá jezdit vyšší rychlostí do oblouku z malým poloměrem ale u oblouků zvětším poloměrem (víc jak 100 m).
DPmPET
- Tonda Ježek
- Uživatel
- Příspěvky: 1080
- Registrován: 30.11.2003 22:54
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě
Výluka do Modřan (5 týdnů) se chystá na přelom září a října (datum ještě není 100% rozhodnuto).Absolut píše:Koncem září?![]()
![]()
To bude dřív.
- Absolut
- Moderátor
- Příspěvky: 5319
- Registrován: 21.12.2005 12:28
- Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...
Re: Tramvajové tratě
Koncem září?
To bude dřív. 
- Tonda Ježek
- Uživatel
- Příspěvky: 1080
- Registrován: 30.11.2003 22:54
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě
Koncem září má být do Modřan výluka (a možná se s tím sveze i Vyšehradský tunel), tak se tam třeba něco i opraví 
- Fořtík
- Uživatel
- Příspěvky: 2418
- Registrován: 13.11.2003 22:51
- Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě
Je to dobrý počin, ovšem v celkově rozdrbané modřanské trati je to jako když plivne do moře. Ale aspoň něco.Absolut píše:Výměna oblouků + 300m přímé stylem jako v Olšanské ulici.
- Absolut
- Moderátor
- Příspěvky: 5319
- Registrován: 21.12.2005 12:28
- Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...
Re: Tramvajové tratě
Výměna oblouků + 300m přímé stylem jako v Olšanské ulici.
- Fořtík
- Uživatel
- Příspěvky: 2418
- Registrován: 13.11.2003 22:51
- Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
- Kontaktovat uživatele:
Bráník & Pobřežní cesta
Táák, za zastávkou Pobřežní cesta d.c. někdo vyklopil zopár štěrku a u zastávky v Bráníku je vyskládaných par nových pražců. Copak se asi chystá? 
-
radek31
- Moderátor
- Příspěvky: 1713
- Registrován: 02.7.2004 16:41
- Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského
Re: Tramvajové tratě
2 9001 - už jsem Ti to psal x-krát a napíšu to znovu - když na něco chceš reagovat, tak se napřed pokus pochopit, o čem je vůbec řeč - protože takhle to vypadá dost trapně
DPmPET napsal "Tak ono je prakticky jedno kolik se jezdí po křížení" a Tvá reakce: "Myslíš že když oblouk z BKV projedeš menší rychlostí, že bude k cestovat tolik, než když mu ještě ostřejší jízdou pomůžeš?"
chápeš ten rozdíl? křížení je něco jiného než oblouk!
DPmPET napsal "Tak ono je prakticky jedno kolik se jezdí po křížení" a Tvá reakce: "Myslíš že když oblouk z BKV projedeš menší rychlostí, že bude k cestovat tolik, než když mu ještě ostřejší jízdou pomůžeš?"
chápeš ten rozdíl? křížení je něco jiného než oblouk!
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě
Myslíš že když oblouk z BKV projedeš menší rychlostí, že bude k cestovat tolik, než když mu ještě ostřejší jízdou pomůžeš?DPmPET píše:9001 píše:
Nejhorší když se tyhle dva faktory sejdou do jednoho ...
Tak ono je prakticky jedno kolik se jezdí po křížení,záleží na tvrdosti kolejí .Samozřejmě kdyby to bylo u mého DP tak preferuji kolejnice třídy 18 a křížení z úzkými žlábky.A ne že DP Praha preferuje kolejnice třídy 14 a pak se musí navařovat ,ovařovat a vylepovat elektrodama hlavy kolejnic a přírub oblouků a křížení každé 2 roky.
- fricoolinek2
- Uživatel
- Příspěvky: 2713
- Registrován: 23.3.2005 21:38
- Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě
Ano, ale z Laurové do Radlic to bude zcela nová trať. Nikoliv oprava. Nebo na tom snad nezáleží?Petr píše:Olšanská: Čtvrtek ráno pomeranč, pátek provozfricoolinek2 píše:Hele... Já fakt nevim. Kupříkladu na Barrandov vyjel pomeranč, potažmo zkušební jízdy, už asi 2,5 měsíce před provozem s lidma. Je mi jasný, že trať Hlubočepy-Barrandov nelze s její terénní náročností srovnávat s tratí do Radlic, ale přeci jen...
Mezi první jízdou pomeranče a provozem s kaštanstem nějakej časovej úsek musí bejt, ne? Aspoň tak 10-14 dní... Nebo se mýlím?
- Petr
- Provozovatel
- Příspěvky: 2049
- Registrován: 14.11.2003 8:36
- Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě
Olšanská: Čtvrtek ráno pomeranč, pátek provozfricoolinek2 píše:Hele... Já fakt nevim. Kupříkladu na Barrandov vyjel pomeranč, potažmo zkušební jízdy, už asi 2,5 měsíce před provozem s lidma. Je mi jasný, že trať Hlubočepy-Barrandov nelze s její terénní náročností srovnávat s tratí do Radlic, ale přeci jen...
Mezi první jízdou pomeranče a provozem s kaštanstem nějakej časovej úsek musí bejt, ne? Aspoň tak 10-14 dní... Nebo se mýlím?
- fricoolinek2
- Uživatel
- Příspěvky: 2713
- Registrován: 23.3.2005 21:38
- Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě
Hm a já jsem si říkal, že to bude v době, až bude kolejiště napuštěno vodou.jara píše:Třeba až bude všude trolej a koleje? A vše zapnuto do sítě?fricoolinek2 píše:Kdyby mohl do Radlic poprvé vyjet pomeranč?
Hele... Já fakt nevim. Kupříkladu na Barrandov vyjel pomeranč, potažmo zkušební jízdy, už asi 2,5 měsíce před provozem s lidma. Je mi jasný, že trať Hlubočepy-Barrandov nelze s její terénní náročností srovnávat s tratí do Radlic, ale přeci jen...
Mezi první jízdou pomeranče a provozem s kaštanstem nějakej časovej úsek musí bejt, ne? Aspoň tak 10-14 dní... Nebo se mýlím?