Tramvajové tratě a příslušenství

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Absolut » 12.8.2008 20:24

To bylo v roce 1994 myslím. Během rekonstrukce úseku Pražského Povstání - Pankrác z klasiky na BKV fungovala trať Černokostelecká - UDDP jako dočasná open-air vozovna pro vozy z PA.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3896
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Karosák » 12.8.2008 20:16

Teď vám jsem si vzpomněl při prohlížení SŽ #22 u fotografie ze smyčky Spořilov, že v době, podle mě také kolem roku 1997, možná v rozsahu +3, -2 roky, se na trati Černokostelecká-ÚDDP vytvořila obrovská šňůra tramvají v obou směrech. Taková vozovna pod širým nebem, řekl bych. Byl jsem tehdy ještě malý zmetek ve 2. třídě školních škamen a jezdívali jsme okolo této pozoruhodnosti naším IGK na chalupu. Na PrTkách jsem v článku o této trati nic k tomuto nezaregistroval. Každopádně to bylo velmi šotozajímavé, a divil bych se kdyby o tom nikdo nic nevěděl :wink:
Vypadalo to asi jako nynější dočasná vozovna Vratislavice n.N., ale asi tak 25-30x větší :shock:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10283
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od 9001 » 12.8.2008 19:33

To Radek31 Trochu se zklidni. Jdi se vytahovat jinam, kde to možná někdo vezme. Můžeš začít tím jak si naprosto dokonalý a bezchybný řidič..

To dpmet. Měl jsem spíš na mysli vytahování oblouků,takže do oblouku jede normálně,ale druhý vůz už obloukem jede rychlostí vyšši

DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od DPmPET » 12.8.2008 19:02

radek31 píše:2 9001 - už jsem Ti to psal x-krát a napíšu to znovu - když na něco chceš reagovat, tak se napřed pokus pochopit, o čem je vůbec řeč - protože takhle to vypadá dost trapně
DPmPET napsal "Tak ono je prakticky jedno kolik se jezdí po křížení" a Tvá reakce: "Myslíš že když oblouk z BKV projedeš menší rychlostí, že bude k cestovat tolik, než když mu ještě ostřejší jízdou pomůžeš?"

chápeš ten rozdíl? křížení je něco jiného než oblouk!
Pro p.9001
Tak ono záleží o jakém poloměru je oblouk vyskládaný z panelů.U malých poloměrů se používají typy VL 8,VL 7,VL 5.U větších poloměrů VL 30,VL 15,VL 8.Proti cestování panelů v oblouku se většinou u malých poloměrů se provádějí zarážky ze starých kolejnic nebo se kaloun vyleje prostým betonem.
Samozřejmě se nedá jezdit vyšší rychlostí do oblouku z malým poloměrem ale u oblouků zvětším poloměrem (víc jak 100 m).
DPmPET 8-)

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Tonda Ježek » 12.8.2008 13:57

Absolut píše:Koncem září? :oops: #-o :lol: To bude dřív. 8-)
Výluka do Modřan (5 týdnů) se chystá na přelom září a října (datum ještě není 100% rozhodnuto).

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Absolut » 12.8.2008 13:08

Koncem září? :oops: #-o :lol: To bude dřív. 8-)

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Tonda Ježek » 12.8.2008 11:59

Koncem září má být do Modřan výluka (a možná se s tím sveze i Vyšehradský tunel), tak se tam třeba něco i opraví :wink:

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Fořtík » 12.8.2008 9:01

Absolut píše:Výměna oblouků + 300m přímé stylem jako v Olšanské ulici.
Je to dobrý počin, ovšem v celkově rozdrbané modřanské trati je to jako když plivne do moře. Ale aspoň něco. =D>

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Absolut » 12.8.2008 8:42

Výměna oblouků + 300m přímé stylem jako v Olšanské ulici.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Bráník & Pobřežní cesta

Příspěvek od Fořtík » 12.8.2008 1:42

Táák, za zastávkou Pobřežní cesta d.c. někdo vyklopil zopár štěrku a u zastávky v Bráníku je vyskládaných par nových pražců. Copak se asi chystá? #-o

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od radek31 » 12.8.2008 0:32

2 9001 - už jsem Ti to psal x-krát a napíšu to znovu - když na něco chceš reagovat, tak se napřed pokus pochopit, o čem je vůbec řeč - protože takhle to vypadá dost trapně
DPmPET napsal "Tak ono je prakticky jedno kolik se jezdí po křížení" a Tvá reakce: "Myslíš že když oblouk z BKV projedeš menší rychlostí, že bude k cestovat tolik, než když mu ještě ostřejší jízdou pomůžeš?"

chápeš ten rozdíl? křížení je něco jiného než oblouk!

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10283
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od 9001 » 11.8.2008 22:17

DPmPET píše:
9001 píše:
Nejhorší když se tyhle dva faktory sejdou do jednoho ...

Tak ono je prakticky jedno kolik se jezdí po křížení,záleží na tvrdosti kolejí .Samozřejmě kdyby to bylo u mého DP tak preferuji kolejnice třídy 18 a křížení z úzkými žlábky.A ne že DP Praha preferuje kolejnice třídy 14 a pak se musí navařovat ,ovařovat a vylepovat elektrodama hlavy kolejnic a přírub oblouků a křížení každé 2 roky. 8-)
Myslíš že když oblouk z BKV projedeš menší rychlostí, že bude k cestovat tolik, než když mu ještě ostřejší jízdou pomůžeš?

Uživatelský avatar
fricoolinek2
Uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: 23.3.2005 21:38
Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od fricoolinek2 » 11.8.2008 21:23

Petr píše:
fricoolinek2 píše:Hele... Já fakt nevim. Kupříkladu na Barrandov vyjel pomeranč, potažmo zkušební jízdy, už asi 2,5 měsíce před provozem s lidma. Je mi jasný, že trať Hlubočepy-Barrandov nelze s její terénní náročností srovnávat s tratí do Radlic, ale přeci jen...
Mezi první jízdou pomeranče a provozem s kaštanstem nějakej časovej úsek musí bejt, ne? Aspoň tak 10-14 dní... Nebo se mýlím?
Olšanská: Čtvrtek ráno pomeranč, pátek provoz :roll:
Ano, ale z Laurové do Radlic to bude zcela nová trať. Nikoliv oprava. Nebo na tom snad nezáleží?

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2049
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Petr » 11.8.2008 21:03

fricoolinek2 píše:Hele... Já fakt nevim. Kupříkladu na Barrandov vyjel pomeranč, potažmo zkušební jízdy, už asi 2,5 měsíce před provozem s lidma. Je mi jasný, že trať Hlubočepy-Barrandov nelze s její terénní náročností srovnávat s tratí do Radlic, ale přeci jen...
Mezi první jízdou pomeranče a provozem s kaštanstem nějakej časovej úsek musí bejt, ne? Aspoň tak 10-14 dní... Nebo se mýlím?
Olšanská: Čtvrtek ráno pomeranč, pátek provoz :roll:

Uživatelský avatar
fricoolinek2
Uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: 23.3.2005 21:38
Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od fricoolinek2 » 11.8.2008 21:01

jara píše:
fricoolinek2 píše:Kdyby mohl do Radlic poprvé vyjet pomeranč?
Třeba až bude všude trolej a koleje? A vše zapnuto do sítě?
Hm a já jsem si říkal, že to bude v době, až bude kolejiště napuštěno vodou. :roll: :lol:

Hele... Já fakt nevim. Kupříkladu na Barrandov vyjel pomeranč, potažmo zkušební jízdy, už asi 2,5 měsíce před provozem s lidma. Je mi jasný, že trať Hlubočepy-Barrandov nelze s její terénní náročností srovnávat s tratí do Radlic, ale přeci jen...
Mezi první jízdou pomeranče a provozem s kaštanstem nějakej časovej úsek musí bejt, ne? Aspoň tak 10-14 dní... Nebo se mýlím?

Odpovědět