Tramvajové tratě a příslušenství

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
skynet73
Uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 03.4.2009 20:55
Bydliště: 3,7,17,21,52

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od skynet73 » 30.5.2011 17:08

Kalanis píše: Nápověda: Schválně jsem psal oblast a ne trať... Navíc reko je taktéž (relativně) nedávné.
Důkaz z dneška: Obrázek
vjezd do vozovny Kobylisy :wink:

Kalanis
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: 04.10.2008 17:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Kalanis » 30.5.2011 15:42

Kolej ZC na nadjezdu na Zlíchově stojí taky pěkně za prd... :?
Nápověda: Schválně jsem psal oblast a ne trať... Navíc reko je taktéž (relativně) nedávné.
Důkaz z dneška: Obrázek

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10283
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od 9001 » 30.5.2011 15:05

Dnes jsem měl tu čest jet po nábreží od Národního divadla k Karlovým lázním a skoro bych řekl, že to je tankodrom než trat. Jeden panel propadlý fakt fest, další hodně nakřákláplé.

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Damir Holas » 30.5.2011 13:21

pawel píše:před nějakou dobou se tu mluvilo o tom, že novostavba TT je v této klasické podobě podle ČSN (narozdíl od DIN aj.) prakticky neprosaditelná. viz protihlukové stěny na radlické. jak se podařilo přepálené normy obelstít v podbabě?
Neobešlo se to výměnou oken v domech mezi Podbabou a novou smyčkou, která má být provedena?

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2404
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od pawel » 29.5.2011 23:28

před nějakou dobou se tu mluvilo o tom, že novostavba TT je v této klasické podobě podle ČSN (narozdíl od DIN aj.) prakticky neprosaditelná. viz protihlukové stěny na radlické. jak se podařilo přepálené normy obelstít v podbabě?

Pavel Vrtiška
Uživatel
Příspěvky: 95
Registrován: 23.4.2011 20:40
Bydliště: u linky 9,10,16,58,59

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Pavel Vrtiška » 29.5.2011 23:15

TramM píše:Zde si dovolím...pokud chcete koukněte..stav tratě na Nádraží Podbaba k dnešnímu dni (29.5.2011) 8-)

http://www.flickr.com/photos/63443716@N ... 834218152/
To nám to ty práce ale rychle postupují. =D>

Uživatelský avatar
petr03
Uživatel
Příspěvky: 415
Registrován: 10.3.2010 11:16
Bydliště: Praha

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od petr03 » 29.5.2011 22:50

No a na podzim bude pekna fotecka z vpu od naproti ze strechy.;)

Uživatelský avatar
TramM
ovocnář
Příspěvky: 98
Registrován: 02.10.2010 19:52
Bydliště: Okolí zastávky linek 3 a 10

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od TramM » 29.5.2011 20:35

Zde si dovolím...pokud chcete koukněte..stav tratě na Nádraží Podbaba k dnešnímu dni (29.5.2011) 8-)

http://www.flickr.com/photos/63443716@N ... 834218152/

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od chemik » 29.5.2011 20:01

neni to třeba to na Ostrčiláku?

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3896
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Karosák » 29.5.2011 19:59

Nějaká nápověda :?: Takhle z voleje to nedám... 8-) Takový ten "dvoudrátkový" volný pro přímé t-bus úseky :?:
Naposledy upravil(a) Karosák dne 29.5.2011 20:03, celkem upraveno 1 x.

Kalanis
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: 04.10.2008 17:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Kalanis » 28.5.2011 14:13

Jeden rychlý - všiml jsem si, že aspoň na jednom místě v Praze je na troleji použito pár trolejbusových závěsů (a nějaké tbusové tratě to nejsou). Asi se tam ocitly při rekonstrukci návazné oblasti. Kdo je schopen tipnout kde? :) (Řidiče vylučuju, těm by to došlo.)

Kalanis
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: 04.10.2008 17:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Kalanis » 18.5.2011 1:35

Tak nám do Kobylis zavítala brusná kampaň :D - a nedá se u toho usnout... :?

MF
Uživatel
Příspěvky: 4273
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od MF » 01.3.2011 19:01

9001 píše:A nešlo by v úplně nejhorší případě se točit na druhém trojúhelníku?

No právě, že ani na jednom. Ten vjezdový bych chápal. Navíc tam kdysi byl jen od než se to celé předělalo na smyčku. Ovšem dnes by se muselo procouvávat celou křižovatkou. Právě mi šlo o ten druhý - výjezdový, který také je odstřižen.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10283
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od 9001 » 01.3.2011 18:55

A nešlo by v úplně nejhorší případě se točit na druhém trojúhelníku?

MF
Uživatel
Příspěvky: 4273
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od MF » 01.3.2011 18:27

Kdyby alespoň mysleli a na výjezdovém trojúhelníku nechali trolej tak, aby se tam v případě nouze otočila souprava. Ne, trolej se ustřihla přímo nad výhybkou #-o =D>

Odpovědět