Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od 9001 » 16.2.2017 19:38

Karosák: Minimálně repanelizace by tomuhle zabránila... Jak sám píšeš...Nádražní je to samé... Takže ano politická slabost si najít cestičku, aby to fungovalo aspon provizorně...

Ono bohužel jenom další čárka po ultrasocko wanách...

P.S. nové BKV sehnat jdou :devilsmokin

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3859
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Karosák » 16.2.2017 19:20

Nerozumím v této souvislosti použití termínu politická slabost. Jakože si nedokázali prosadit reko? Když si ho prosadí, budou pysky, že investují, kde nemají, kdyžtak tam byla uzávěra a to nejen kvůli Blance 2, ale i "nové Povltavské" a mostu přes Rokytku a jak vidno, tak i sítě. Chtěl bych vidět, jak v této džungli prosazuješ RTT. To není politická slabost, ale sebevražda. Jinak jestli se letos TSK pustí do toho mostu, tak příští rok naváže RTT.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od 9001 » 16.2.2017 18:53

Karosák píše:No to mě po_er :shock: Bohužel vrhá to špatné světlo na DPP, ale ať si to samosprávy vyžerou, když jsou schopné blokovat RTT stavebními uzávěrami, a naopak nejsou schopni dát společně s DPP do kupy koncepci udržitelnosti tratí. Nádražní je časovaná bomba jakbysmet a pak se bude zase ukazovat fuj-hanba DPP, když si neumí dát do pořádku tratě :-( Ale to už nikdo nevysvětlí...blil bych.
Ale faktem je, že i panely se dají udržovat v rozumném stavu...

Možná než blbost radnice, politická slabost odpovědných v DP...

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od mart337 » 16.2.2017 18:27

No já bych možná viděl i další příčinu urychlení devastace trati - trochu k tomu mohla přispět reko vodovodu v této oblasti loni napodzim. Kromě možných případných posunů podkladu pod panely TT v souvislosti s výkopy, tam taky jeden večer tekla voda z výkopu po povrchu z ulice U Libeňského zámku. A je tedy otazník kam všude se možná dostala - jestli náhodou se nepohnuly panely. To by pak asi bylo na větší provizorní opravu.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od kruťák » 16.2.2017 17:51

To píše ten starosta, možná se měněj i nějaké panely. Koleje nebo kolejnice - bába nebo sníh...

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4465
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od von Špilberk » 16.2.2017 17:43

No kdy bude RTT Zenklova to fakt nevím. Já už od loňska tipoval, že bude nějaká rychlá repanelizace, tak týden by stačil a bylo by to z nejhoršího. A to na FB:
Zdroj: FB Roman Petrus, starosta Městské části Praha 8 píše:musíme tam vyměnit skoro 60 metru kolejnice, ale i tak to zase při změně teplot může kdekoliv vyskočit... Včera bylo teplo a dnes velká zima.
to jako narvou 60 m nové kolejnice do těch rozežraných žlábků a rozvlněných panelů :?: No to bude trvanlivá oprava a neházel bych to na změnu teplot. :prase #-o

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3859
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Karosák » 16.2.2017 17:28

No to mě po_er :shock: Bohužel vrhá to špatné světlo na DPP, ale ať si to samosprávy vyžerou, když jsou schopné blokovat RTT stavebními uzávěrami, a naopak nejsou schopni dát společně s DPP do kupy koncepci udržitelnosti tratí. Nádražní je časovaná bomba jakbysmet a pak se bude zase ukazovat fuj-hanba DPP, když si neumí dát do pořádku tratě :-( Ale to už nikdo nevysvětlí...blil bych.

Uživatelský avatar
petr03
Uživatel
Příspěvky: 415
Registrován: 10.3.2010 11:16
Bydliště: Praha

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od petr03 » 16.2.2017 17:20

Chodovska-zrovna vcera jsem tam jel a rikal si, kdy asi zacnou. Nikde nic, jen draty stranou.
Rampa z JS-jo tak tady to bude, aha, jsem si myslel, ze to bude mezi tram a JS. Jsem nad tim premyslel, jak to tam pak bude reseno s dopravou. A ono takto. No jsem zvedav na vysledek, zda to bude bez nebo se svetly.
Liben-hm, to je peknej kousek vyloupnuty koleje. Jen ze zvedavosti, jak od tamtud dostaly tramvaje najete pred timto mistem? Zpetny pohyb nebo pomalu pres ten kousek?

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od kruťák » 16.2.2017 17:13

Obrázek
Zdroj: FB Roman Petrus, starosta Městské části Praha 8 píše:Bohuzel mam spatnou zpravu. Dopravni podnik mne upozornil, ze v Zenklove ulici opet je problem s kolejemi: Zenklova - oprava cca 24 hodin, musíme tam vyměnit skoro 60 metru kolejnice, ale i tak to zase při změně teplot může kdekoliv vyskočit... Včera bylo teplo a dnes velká zima.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3859
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Karosák » 16.2.2017 17:04

Nemá někdo foto, té tragédie v Libni? Ano, taky nechápu, proč se to nechalo zajít tak daleko. Totéž oblouk Tusarova > Tržnice. Vždyť je to pravidelně sledováno a měřeno, jak se chvastali JDCT v článku v DPK. Takže ztencujici se přídržnice žlábku byla jistě odhalitelná a mohla se včas naplánovat výměna kolejiva. Ale budiž, možná mají moc práce, nebo moc mrzne, nebo něco....Ale ta Libeň, to je prostě ostuda :-(

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od kasme » 16.2.2017 16:40

asi jo #-o


Započala repanelizace Chodovské http://kasme.rajce.idnes.cz/rtt-u-plynarny-170216/

sousední stavba nové rampy Chodovská http://kasme.rajce.idnes.cz/muk-sporilov-170216/

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4465
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od von Špilberk » 16.2.2017 16:03

Opravdu se to muselo nechat dojít takhle daleko :?: #-o #-o

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3859
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Karosák » 15.2.2017 12:12

To už jsem celkem stará zpráva. Ale a ano, tou dobou byly opravdu silné mrazy a to může způsobovat technologické problémy.

Blaueminence
Uživatel
Příspěvky: 107
Registrován: 04.3.2012 21:48

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Blaueminence » 14.2.2017 23:07

Oprava smyčky Výstaviště odložena, nebo zcela odvolána kvůli mrazu? https://ropid.cz/vyluky/vystaviste-holesovice/

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3859
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Karosák » 12.2.2017 12:45

Do dubna čas, ne? :-W

Odpovědět